Tom Cruise nie widział córki od 4 lat. Spytano go o nią w wywiadzie. Dziwna odpowiedź

Emilia Klima 25.05.2017
Tom Cruise, Katie Holmes
Fotografia: ONS

Tom Cruise nie był szczególnie rozmowny, kiedy dziennikarz zapytał go o córkę Suri.

Tom Cruise i Katie Holmes rozwiedli się w 2012 roku po sześciu latach małżeństwa. Owocem związku jest 11-letnia dziś córka Suri. Po rozwodzie dziewczynka zamieszkała z matką, ale Tom ma prawo do umówionych wcześniej widzeń. Jak twierdzą media, aktor nie skorzystał z takiej możliwości od 2013 roku. Nie utrzymuje też z córką kontaktu w żadnej innej formie, nie mówi o niej również w wywiadach. 

Na poruszenie trudnego tematu zdecydował się dziennikarz gazety "Sydney Morning Herald". Podszedł on do aktora na premierze jego nowego filmu "Mummy" i spytał, czy jego córka pójdzie w ślady rodziców i spróbuje swoich sił w aktorstwie. Cruise odpowiedział bardzo wymijająco i szybko zmienił temat. 

Nigdy nie wiesz, nigdy nie wiesz. Jeśli chodzi o mnie, ja kocham grać w filmach, robię to całe życie. Pracuje właśnie na planie "Mission Impossible" - powiedział.

Wypowiedź aktorka została szybko wychwycona przez media, które nie mają wątpliwości, że Tom w ten sposób próbował grzecznie wymigać się od mówienia o córce.

Cóż Tom, to wcale nie było dziwne - komentuje złośliwie Perez Hilton.

Aktora dodatkowo pogrąża fakt, że uczestniczył w premierze filmu w Los Angeles i od miejsca, gdzie mieszka Suri, dzieliło go jedynie pół godziny jazdy samochodem. Mimo tego, od razu udał się na lotnisko i wrócił do Australii. 

Katie Holmes, Tom Cruise
Fotografia: ONS

Dlaczego Tom Cruise nie ma kontaktu ze swoją córką?

Teorii na temat tego, dlaczego aktor nie utrzymuje relacji z Suri jest kilka. Niektórzy zrzucają winę na jego napięty grafik, inne źródła twierdzą, że gwiazdor zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. 

Tom nie jest mentalnie ani fizycznie obecny w życiu córki. Nie wykazuje zainteresowania uczestniczeniem w jej codziennych sprawach - donosiło źródło magazynu "InTouch" w 2016 roku.

Najbardziej prawdopodobne wydaje się być jednak to, że dla aktora sprawę mocno komplikuje religia. Scjentologia kwalifikuje Katie Holmes jako "osobę tłumiącą" (suppressive person) - wroga i zagrożenie dla wiary. Wyznawcy mają zakaz kontaktowania się z takimi osobami - teoretycznie Tom może spotkać się z córką, ale musiałby obejść konieczność rozmowy z byłą żoną. Inna sprawa, że aktor ponoć nie ma przekonania, że coś jest mu zabraniane i brak kontaktu z córką to również efekt jego przekonań. 

Możliwe, że Tom nie chce się spotkać z Suri, bo ma przekonanie, że Katie i jej rodzina wypowiadają się źle o Scjentologii - donosi "Daily Mail". 

W 2016 roku w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że aktor rozważa opuszczenie kościoła przez wzgląd na córkę. Na razie chyba się jednak na nic takiego nie zanosi. Wierzycie, że ten dzień kiedyś nadejdzie?

Katie Holmes z córką Suri
Fotografia: ONS
Katie Holmes z córką Suri
Fotografia: ONS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów