Tom Cruise dla scjentologów jest Mesjaszem. I to wcale nie są żarty

Redakcja 30.11.2016
Tom Cruise
Fotografia: ONS

Kiedy Tom Cruise umrze, scjentolodzy będą nosili na szyjach medaliki z jego wizerunkiem. 

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych od 29 listopada 2016 roku mogą oglądać serial reality show "Scientology and the Aftermath", którego bohaterką jest związana niegdyś z Kościołem scjentologicznym Leah Remini. Aktorka doceniła ostatnio istotną rolę mediów społecznościowych w promocji serialu, a szczególnie portalu Reddit, który w USA traktowany jest jak kopalnia wiedzy i ciekawostek. 

Aktorka postanowiła wyjaśnić wszelkie niejasności związane ze scjentologią. Dlatego założyła redditowe Ask Me Anything "Jestem Leah Remini. Zadaj mi pytanie o scjentologię". Okazało się, że mimo tego, że sekta przeraża ludzi, to oczywiście są jej szalenie ciekawi. Nic dziwnego. Odpowiedź na pytanie jednego z internautów zwala z nóg.

Czy Tom Cruise naprawdę jest Mesjaszem? – zapytał redditowicz, być może żartując. 

Dla Kościoła tak. Parafianie wierzą, że samodzielnie zmienia planetę, Kościół im to wmawia – odpisała aktorka.

Remini, która w 2015 roku napisała szczerej autobiografii "Troublemaker: Surviving Hollywood and Scientology", już wcześniej wypowiadała się na temat Toma Cruisa. Mówiła o tym, jak członkowie sekty muszą sobie pomagać, więc w swoim domu uczyła go salsy. Cruise miał również prosić ją o to, aby załatwiła emisję raportu o Scjentologii w CBS. Jednak słowo Mesjasz padło publicznie po raz pierwszy.

Reddit Tom Criuse
Fotografia: reddit.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów