To urządzenie tłumaczy języki w czasie rzeczywistym. Podróżowanie nigdy nie było tak proste

Redakcja 13.03.2017
Tłumacz "Ili"
Fotografia: www.youtube.com

To świetne urządzenie dla wszystkich, którzy nie mają predyspozycji do nauki języków obcych. 

Urządzenie "ili" stworzone przez japońską firmę Logbar sprawia, że rozmowy w różnych językach stają się banalnie proste. 

Japońska firma Logbar opracowała rewolucyjne urządzenie, dzięki któremu nieznajomość języka nie będzie barierą w porozumiewaniu się. Wynalazek "Ili", który przypomina dyktafon lub pendrive, tłumaczy w pełni poprawne gramatycznie zdania w zaledwie 0,2 sekundy. W jego pamięci znajduje się około 50 tysięcy słów i zwrotów, które pomogą komunikować się osobom, które nie mówią w tym samym języku.

Co szczególnie ważne, aby korzystać z translatora nie trzeba być podłączonym do internetu. To oznacza, że nawet podróżując metrem, w którym zazwyczaj nie ma zasięgu, bez problemu będziemy mogli skorzystać z urządzenia i niemal swobodnie porozumiewać się. 

Jedyny taki mobilny tłumacz

Obsługa urządzenie jest dziecinnie prosta. Wystarczy nacisnąć guzik, powiedzieć zdanie, które chcemy, aby zostało przetłumaczone, a po chwili urządzenie przemówi w wybranym przez nas języku. Wyposażono go także w bibliotekę podróżnych leksykonów, które ułatwią porozumiewanie się w podróży. Nie bez powodu mówi się o nim, że to pierwszy mobilny tłumacz do podróżników. 

Zła wiadomość jest taka, że jak czytamy na Iamili.com, w tej chwili urządzenie dostępne jest tylko w trzech językach - angielskim, japońskim i chińskim. Jest jednak i dobra wiadomość. Producent obiecuje, że z czasem mają być dostępne także inne języki. Na początek francuski, tajski oraz koreański. 

Gadżet w sprzedaży dostępny będzie już w marcu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. Jego cena to około 800 złotych. O tym, jak działa "Ili" można się przekonać oglądając poniższy filmik. Widząc reakcje zaskoczonych Japończyków można pokusić się o stwierdzenie, że to dobry sposób na zagraniczny podryw ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów