To, po jakie wino sięgamy najczęściej, zdradza naszą osobowość. Oto najpopularniejsze typy

Katarzyna Leszczyńska 14.11.2017
Co z osobowością człowieka ma wspólnego typ wina, po jakie sięga?
Fotografia: pexels.com

Słodkie, a może wytrawne?

Wino jest jednym z najpopularniejszych alkoholi, a zarazem najstarszych. Pierwsze dowody na jego produkcję sięgają czasów starożytnego Egiptu. W dzisiejszych czasach jest wiele rodzajów win, nie tylko ze względu na kolor, ale również smak. Ludzie różnią się od siebie preferencjami co do tego trunku. Jedni lubią bardziej wytrawne, inni stawiają na słodkie. Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego je spożywamy. Okazuje się jednak, że najważniejsze jest kierowanie się własnym upodobaniem.

Naukowcy z Michigan State University przeprowadzili eksperyment dotyczący preferencji napojów i zwyczaju spożywania posiłków. Na jego podstawie podzielili osobowości ludzi na cztery grupy, w zależności od tego, po jakie wino sięgają najczęściej. Wyniki badań opublikowano w „The Independent”. Okazało się, że nasze upodobania są uwarunkowanie genetycznie oraz środowiskowo.

Typ słodki

W tej grupie przeważają kobiety. Okazuje się, że ludzie, którzy charakteryzują się tym typem osobowości, zazwyczaj sięgają po lekkie trunki o słodkim smaku. Badania pokazały, że ci ludzie, oprócz preferencji co do wina, charakteryzują się również tym, że spożywają duże ilości napojów gazowanych i nadużywają soli.

Typ wina świadczy o osobowości człowieka

Typ wrażliwy

Te osoby zazwyczaj sięgają po różne wina. Nie lubią stagnacji i nie mają konkretnego upodobania smakowego. Najważniejsza dla nich jest wolność. Charakteryzują się luźnym podejściem do życia i rządzą przygody. Na pewno nie można się z nimi nudzić i nie trzeba się martwić o to, że nasz wybór nie będzie odpowiadał ich kubkom smakowym.

Typ nadwrażliwy

Te osoby preferują słodkie wina, jednak nie zamykają się na nowości. Podobnie, jak osoby wrażliwe, lubią próbować interesujące smaki, nie lubią jednak skomplikowanych kompozycji smakowych. Najważniejsze, żeby wino było orzeźwiające.

Typ tolerancyjny

Dla nich najbardziej liczy się intensywny smak. To właśnie te osoby zazwyczaj sięgają po ciężkie, wytrawne i aromatyczne wina. Zawsze są zdecydowane i potrafią bez problemu określić swoje upodobania. Zarówno w kwestii alkoholu, jak i codziennych czynności. Co ciekawe, mocnym smakiem i aromatem kierują się również przy wyborze jedzenia i np. kawy. 

Przy wyborze wina najlepiej kierować się upodobaniami smakowymi
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów