Tego typu osobowość ma tylko procent ludzkości. Jeśli wyróżniają cię te cechy, jeśli wśród wybranych

Anna Respondek 30.11.2017
Tym osobowości
Fotografia: Pexels

Czy jesteś wyjątkowy?

Psychologia wyróżnia kilka typów osobowości, między innymi analityk, strażnik czy odkrywca. Każdy z nas jest inny. Jedni lubią głośną muzykę, innym przeszkadza niemal każdy dźwięk. Wszyscy ludzie charakteryzują się swoimi własnymi cechami, które ostatecznie można dopasować do poszczególnych grup. 

Jak wynika z badań naukowców, niecały jeden procent ludności posiada niezwykle rzadko spotykany typ osobowości, który przez specjalistów nazywany jest INFJ. Skrót ten pochodzi od angielskich słów "Introverted Intuitive Feeling Judging", które oznaczają "Introwertyk Intuicyjny Uczuciowiec Oceniający". 

Osoby INFJ charakteryzują się nietypowymi zachowaniami, które sprawiają, że mogą być najlepszymi przyjaciółmi bądź zaciekłymi wrogami. Przede wszystkim są niezwykle zorganizowane, kreatywne i skomplikowane, przez co często osiągają w życiu sukces. Do ich grona zalicza się wiele najznakomitszych artystów, w tym Nicole Kidman, Daniel Day Lewis czy Lady Gaga. 

Podstawowe cechy

Według testu psychologicznego stworzonego w 1940 roku przez Katharine Cook Briggs, osoby INFJ charakteryzują się 16 konkretnymi cechami charakteru. Przede wszystkim poszukują harmonii i współpracy, kochają inteligencję i rzeczy, które ich stymulują do pogłębiania wiedzy, ich plany zakrojone są na szeroką skalę, choć unikają bycia w centrum wydarzeń. Osoby INFJ lubią samotność i często używają poetyckiego języka do opisywania rzeczywistości.

Ważna jest dla nich zdolność wybaczania, jednak nie potrafią się z nikmi skonfrontować. Zawsze trzymają się wyznaczonych terminów i lubią planować do przodu, w szczególności, jeśli te plany dotyczą ich samych. Trzymają się ściśle instrukcji, jednak zawsze patrzą na wszystko całościowo. Są niezwykle skryte i wiele rzeczy zostawiają dla siebie, nie zmienia to jednak tego, że dla swoich bliskich poświęciliby wiele. I na koniec nigdy nie podejmują pochopnych decyzji. 

Myślicie, że należycie do tego wyjątkowego grona? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów