To najpiękniejszy karmnik dla ptaków. One też zasługują na odrobinę luksusu

Redakcja 18.11.2016
Karmnik Jady Fitch
Fotografia: Jada Fitch/Instagram.com

Małe meble, małe portrety ptaków wiszące na małych ścianach… Ten ptasi domek jest naprawdę uroczy.

Jada Fitch z Portland w stanie Maine ma wiele pasji, ale wszystkie związane są z przyrodą. Przede wszystkim tworzy ilustracje i grafiki, które przedstawiają zwierzęta i rośliny. Swoje dzieła opiera na podstawie obserwacji przeróżnych stworzeń, które darzą ją zaufaniem. Ma do tego predyspozycje - jest troskliwa i cierpliwa. Dowodem na to są karmniki, które stworzyła dla ptaków mieszkających w okolicy jej domu. 

Domki dla ptaków zrobiła z tekturowych pudeł i co ciekawe, urządziła je tak jak mieszkania dla ludzi. Na ścianach narysowała tapety i portrety mieszkańców pobliskich drzew, okna przyozdobiła firankami i okiennicami, na podłodze "ułożyła" panele i dywany. Pomieszczenie wyposażone jest w elegancki, miniaturowy fotel, a na środku pokoju zawsze znajdują się ziarna dla zmarzniętych stworzeń. Aby móc obserwować gości tekturowego domu, Jade przykleiła go do ściany. Dzięki temu możemy podziwiać geniusz jej pomysłu.

Kobieta z obawy przez niszczącym wpływem deszczu i rozrabiającymi wiewiórkami. chowa ptasi dom na noc do swojego mieszkania. Dlatego w sezonie zimowym rządne luksusu wygłodniałe ptaki mają tylko kilka godzin na goszczenie się. Na szczęście w razie wielkiego głodu czekają na nie drewniane, klasyczne karmniki przybite do drzew, które jak twierdzi kobieta, znajdują się za jej domem. Wkrótce mają w Portland pojawią się ptasie chatki odporne na wodę - pracuje nad nimi mąż Jady.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów