To najładniejsze opakowanie tamponów na świecie. Firma Thinx chce, aby menstruacja przestała być tabu

Redakcja 10.03.2017
Thinx
Fotografia: www.shethinx.com

Higiena może być ładna i mądra.

Pudełka tamponów Thinx prawdopodobnie nie powstydziłaby się żadna kobieta. Służy edukacji. Jest organiczne. Wygląda, jak małe dzieło sztuki.

Twórcy opakowania nie mają wątpliwości, że zdrowie i troska o waginę jest najważniejsza. Każda zdrowa kobieta co miesiąc przechodzi menstruację - a więc do czasu menopauzy, to bardzo istotny element jej życia. 

She Thinx
Fotografia: SheThinx.com

Thinx o środowisku

Zwykle opakowania tamponów są brzydkie, niewygodne, i nietrwałe. Już pierwszego dnia ich zawartość wysypuje się do torebki. Większość pań wstydzi się wyjść do publicznej toalety z tekturowym pudełkiem w dłoniach. Firma Thinx zrobiła pierwszy krok ku zmianie na lepsze. 

Łatwe w użyciu, organiczne w 100%, bawełniane tampony bez dziwnych, chemicznych dodatków. O, o do tego są biodegradowalne! Żarty żartami, ale to najbardziej cool opakowanie tamponów, jakie widziałaś w życiu – czytamy na stronie SheThinx.com

Opakowanie tamponów Thinx, które kosztuje około 24 złote za osiem sztuk, składa się z dwóch części. Pierwsza - wąskie czerwono białe pudełko z nadrukowaną grafiką przedstawiającą tampon. Pudełko wysuwa się z przezroczystego rękawa, na którym nadrukowano symboliczny rysunek warg sromowych w towarzystwie włosów łonowych. Tamponyorganiczne i umieszczone w specjalnym aplikatorze, który jest przyjazny dla środowiska.

SheThnix
Fotografia: SheThnix.com

Koniec z tabu

Marka Thinx, która powstała w 2010 roku, obrała sobie za misję walkę ze społeczeństwem patriarchalnym, w którym menstruacja jest tematem tabu. Powszechnie dostępne środki higieniczne dla kobiet reklamowane są w sposób ugrzeczniony, krew menstruacyjna zastąpiona jest niebieską cieczą, a opakowania podpasek i tamponów zawierają lakoniczne informacje, które nie są opisane w bezpośredni sposób. 

To nie pierwszy produkt firmy stworzony w trosce o zdrowie kobiet i środowisko. Thinx ma w swojej ofercie również bieliznę Icon, czyli figi, które działają jak podpaski. W miejscu krocza wszyto specjalny, chłonny i delikatny materiał, dzięki któremu problem, brzydkiego zapachu, infekcji i podrażnień nie istnieje, a Ziemia nie jest zaśmiecana plastikiem. Przede wszystkim użytkowniczka przez kilka godzin nie musi martwić się, że zabrudzi swoje ubrania krwią. 

SheThnix.com

Rodzaje fig damskich

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów