To najładniejsze opakowanie tamponów na świecie. Firma Thinx chce, aby menstruacja przestała być tabu

Redakcja 10.03.2017
Thinx
Fotografia: www.shethinx.com

Higiena może być ładna i mądra.

Pudełka tamponów Thinx prawdopodobnie nie powstydziłaby się żadna kobieta. Służy edukacji. Jest organiczne. Wygląda, jak małe dzieło sztuki.

Twórcy opakowania nie mają wątpliwości, że zdrowie i troska o waginę jest najważniejsza. Każda zdrowa kobieta co miesiąc przechodzi menstruację - a więc do czasu menopauzy, to bardzo istotny element jej życia. 

She Thinx
Fotografia: SheThinx.com

Thinx o środowisku

Zwykle opakowania tamponów są brzydkie, niewygodne, i nietrwałe. Już pierwszego dnia ich zawartość wysypuje się do torebki. Większość pań wstydzi się wyjść do publicznej toalety z tekturowym pudełkiem w dłoniach. Firma Thinx zrobiła pierwszy krok ku zmianie na lepsze. 

Łatwe w użyciu, organiczne w 100%, bawełniane tampony bez dziwnych, chemicznych dodatków. O, o do tego są biodegradowalne! Żarty żartami, ale to najbardziej cool opakowanie tamponów, jakie widziałaś w życiu – czytamy na stronie SheThinx.com

Opakowanie tamponów Thinx, które kosztuje około 24 złote za osiem sztuk, składa się z dwóch części. Pierwsza - wąskie czerwono białe pudełko z nadrukowaną grafiką przedstawiającą tampon. Pudełko wysuwa się z przezroczystego rękawa, na którym nadrukowano symboliczny rysunek warg sromowych w towarzystwie włosów łonowych. Tamponyorganiczne i umieszczone w specjalnym aplikatorze, który jest przyjazny dla środowiska.

SheThnix
Fotografia: SheThnix.com

Koniec z tabu

Marka Thinx, która powstała w 2010 roku, obrała sobie za misję walkę ze społeczeństwem patriarchalnym, w którym menstruacja jest tematem tabu. Powszechnie dostępne środki higieniczne dla kobiet reklamowane są w sposób ugrzeczniony, krew menstruacyjna zastąpiona jest niebieską cieczą, a opakowania podpasek i tamponów zawierają lakoniczne informacje, które nie są opisane w bezpośredni sposób. 

To nie pierwszy produkt firmy stworzony w trosce o zdrowie kobiet i środowisko. Thinx ma w swojej ofercie również bieliznę Icon, czyli figi, które działają jak podpaski. W miejscu krocza wszyto specjalny, chłonny i delikatny materiał, dzięki któremu problem, brzydkiego zapachu, infekcji i podrażnień nie istnieje, a Ziemia nie jest zaśmiecana plastikiem. Przede wszystkim użytkowniczka przez kilka godzin nie musi martwić się, że zabrudzi swoje ubrania krwią. 

SheThnix.com
Zagłosuj

Podoba ci się opakowanie tamponów Thinx?

Liczba głosów:

Rodzaje fig damskich

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów