To najbardziej wzruszająca reklama ostatnich lat. Pokazuje, jak pies może nam pomóc odzyskać chęć do życia

Adrianna Olejnik 17.10.2016
Reklama Pedigree
Fotografia: www.youtube.com

Jeżeli kiedykolwiek wątpiliśmy, że czworonogi mają tak duży wpływ na nasze życie, powinniśmy zobaczyć ten krótki film. 

Wydawać by się mogło, że oczywiste jest, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednak dla osób, które nie posiadają czworonoga może być to przesadzone powiedzenie. Dlatego Pedigree w ramach kampanii "Feed the Good" zrealizowało krótki film "Dark to Light", którego bohaterami jest niewidoma kobieta i jej pupil.

Historia Liz Oleski rozpoczyna się od momentu, w którym bezpowrotnie traci wzrok. W takiej sytuacji każdy by się załamał, zwłaszcza, kiedy w naszym życiu jest syn, którego wychowujemy samotnie. Prowadzenie domu staje się najtrudniejszą rzeczą w jej życiu, a rzeczy, które dotychczas wykonywała bez najmniejszego trudu - największymi wyzwaniami, jakim musi sprostać. Wtedy w jej życiu pojawia się przyjaciel i jak okazuje się najlepszy kompan w rozwiązywaniu problemów. 

Na początku zastanawiałam się, czy to na pewno dobry pomysł, by powierzyć swoje życie psu. Nie sądziłam jednak, że ten pies stanie się po prostu częścią mnie - tłumaczy Liz Oleska. 

Historia kobiety i jej psa Brice'a przestawiona jest w sposób, który oddziałuje silnie na emocje odbiorcy. Głos kobiety i powoli zanikający obraz pokazuje zagłębienie się kobiety w chorobie. Gdy w jej życiu pojawia się pies, jasność powraca - zarówno na ekranie, jak i w życiu Liz. Niepełnosprawność bohaterki reklamy możemy zastąpić innymi chorobami, na przykład depresją lub problemami, z którymi często zostajemy sami, nie mając wsparcia w bliskich. Każdy, kto choć raz znalazł się w trudnej sytuacji wie, że obecność psa jest bezcenna.

Czasami, gdyby nie obowiązek wyprowadzenia go na spacer, nie wychodziliśmy z domu. A jak wiadomo, każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Także ta do zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów