"To moja sztuka". Kanye West zakładając Instagrama, liczył na znacznie więcej obserwujących

Redakcja 19.09.2016
Kanye West na Instagramie
Fotografia: East News

Wszyscy, którzy mieli nadzieję na to, że raper będzie pokazywał swoją prywatność, prawdopodobnie poczują zawód.

Kanye West od miesięcy szalał na Twitterze, jednak na Instagramie profilu nie miał. I wydawało się, że to się nie zmieni. W marcu 2016 roku napisał, że założy konto pod jednym warunkiem: Nikt nie może prosić mnie, czy próbować mówić mi, co publikować. To moja sztuka.

Widocznie teraz ma pewność, że nikt nie wtrąci mu się w to, co będzie publikował. Jednak jego pierwsze zdjęcie, opublikowane 18 września 2016 roku, jest dość zaskakujące. Przedstawia kard z filmu z Arnoldem Schwarzeneggerem "Pamięć absolutna", hitu z 1990 roku. Być może ten film pasuje do najnowszej kolekcji mody rapera, możliwe również, że Sci-Fi będzie motywem przewodnim materiału muzycznego, nad którym pracuje. A może kard z tego filmu po prostu bardzo się mu podoba?

Test, a może metoda

Amerykańskie media snują domysły, że Kanye West nie przywiązuje wagi do zdjęcia, które wrzucił, a jedynie testuje platformę. Nie zapominajmy, że raper chce ją wykorzystać do celów artystycznych. Jednak może nie spodobać mu się fakt, że jak na gwiazdę formatu, za którą się uważa, w ciągu doby zyskał tak naprawdę niewielu followersów - niecałe 850 tysięcy. On sam nie obserwuje nikogo, choć być może gdyby to robił, zyskałby w oczach zwolenników metody "follow za follow". 

Jednak jeśli okaże się, że Kanye West nie zdobędzie tak wielu śledzących, jak jego żona Kim Kardashian, którą obserwują prawie 83 miliony osób, prawdopodobnie zrezygnuje z serwisu. Poprzeczka postawiona jest naprawdę wysoko, więc screeny z filmów bez opisu i bez hastagów mogą nie wystarczyć.

West
Fotografia: Kanye West/ Instagram.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów