We wraku Titanica znaleziono skarb! Kadłub statku zostanie zniszczony po 108 latach

Malwina Wasilewska 22.05.2020
Titanic
Fotografia: Shutterstock

Ta decyzja wywołała ogromne kontrowersje. Przeciwnicy nie zgadzają się na zniszczenie wraku.

108 lat temu doszło do jednej z największych tragedii w historii świata. Dokładnie 10 kwietnia 1912 roku zatonął Titanic. Jak podaje "Global News", przedstawiciele spółki RMS Titanic Inc., do której należy wrak statku, wystosowali wniosek do sądu o zgodę na przecięcie kadłuba. Ich celem jest wyjęcie ze środka pewnej bardzo wartościowej rzeczy.

We wraku Titanica znaleziono skarb

Niedawno sąd w mieście Norfolk w stanie Wirginia wyraził zgodę na przecięcie kadłuba wraku Titanica w celu wyjęcia z niego telegrafu Marconi. Jednak możliwe jest zrobienie wyłącznie niewielkich nacięć, by nie zniszczyć całego wraku. Telegraf ten służył załodze statku do nawoływania o pomoc w czasie katastrofy. Ma on ogromną wartość historyczną.

Decyzja amerykańskiego sądu wzbudziła spore kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że nie powinno się naruszać wraku statku, który sam w sobie jest ważnym obiektem historycznym. Poza tym uważają tę decyzję za brak poszanowania dla ofiar katastrofy.

Opowiada o bohaterstwie operatorów, którzy uratowali życie 705 osobom. Pracowali, dopóki woda nie zaczęła zalewać im stóp – powiedział w wywiadzie dla "New York Post" David Concannon.

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Zobacz także: Anna Lewandowska pokazała Klarę na spacerze z siostrą. Wózek Laury ma zawrotną cenę!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów