"The Guardian" wita się z Polakami na pierwszej stronie. A w środku smaczne jedzenie i zdolni studenci

Adrianna Olejnik 26.10.2016
Dodatek o Polsce w "The Guardian"
Fotografia: "The Guardian"

Dodatek specjalny do brytyjskiego dziennika przypomina, jak wielu Polaków mieszka na Wyspach. Anglicy doceniają ich sklepy i kuchnię. 

"The Guardian" opublikował specjalny dodatek poświęconych Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. W brytyjskim dzienniku znalazły się cztery teksty opisujące życie migrantów, doświadczeniu Brexitu w Wakefield, polskich sklepów, a także Polakach, którzy po ukończeniu studiów na Wyspach wrócili do rodzinnego kraju. 

Dziennikarze gazety przeprowadzili rozmowy z osobami, które opowiedziały im na temat integracji Brytyjczyków i Polaków. Zwrócono uwagę, że dzieci migrantów często posługują się biegle dwoma językami. Sporo miejsca poświęcono polskiej kuchni. Pierogi, kopytka czy ogórki kiszone są coraz bardziej popularne w Wielkiej Brytanii. Natomiast wśród studentów na brytyjskich uczelniach wyższych jest coraz więcej Polaków. Według danych przedstawionych przez Agencję Statystyczną ds. Szkolnictwa Wyższego obecnie na Wyspach kształci się ponad 5 tysięcy studentów z Polski. 

Warto pamiętać, że nie jest to pierwsza taka akcja przeprowadzona przez dziennik "The Guardian". Kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej w 2006 roku, gazeta opublikowała artykuł w języku polskim, w którym zostały udzielone odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania imigrantów. 

Dodatek o Polakach do "The Guardian"
Fotografia: "The Guardian"

Dodatek o Polakach do "The Guardian"

Dodatek o Polakach do "The Guardian"
Fotografia: "The Guardian"

Dodatek o Polakach do "The Guardian"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów