Tesco zamyka 9 sklepów w Polsce. Podaje powod. Będą grupowe zwolnienia

Emilia Klima 07.06.2017
Tesco zamyka 9 sklepów w Polsce
Fotografia: East News

Do 14 września brytyjska spółka zamknie 9 sklepów w Polsce. Jako powód podaje nierentowność. 

W połowie września zamkniętych zostanie 9 sklepów w Polsce. Jak podaje Tesco, zlikwidowane zostaną następujące sklepy: Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska  i Żywiec Kościuszki. Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce wyjaśniania, że sklepy zostaną zamknięte, bo są nierentowne. 

Przez minione lata przynosiły straty, zmniejszając w ten sposób środki, które moglibyśmy przeznaczyć na rozwój naszego biznesu w Polsce - wyjaśnia Martin Behan.

Tesco zamyka 9 sklepów w Polsce
Fotografia: East News

Tesco zamyka sklepy w Polsce

Dziewięć wymienionych sklepów już w czerwcu obejmą zwolnienia grupowe. Jednocześnie Behan zapewnia, że priorytetem spółki  jest zaoferowanie pracownikom z zamykanych placówek alternatywnych stanowisk w sklepach w regionie. Przedstawiciele spółki poinformowali o planowanej likwidacji sklepów lokalne urzędy pracy i związki zawodowe. Komunikat w tej sprawie pojawiła na Facebooku NSZZ Solidarność Tesco.

Obecnie w Polsce Tesco ma ponad 400 sklepów. Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce zapewnia, że decyzja o likwidacji dziewięciu z nich pozwoli budować w naszym kraju "silniejszy i trwalszy biznes". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów