Marzy ci się wycieczka do Pałacu Buckingham? Teraz możesz odwiedzić pałac królowej Elżbiety bez wychodzenia z domu!

Paulina Ermel 30.03.2020
Pałac Buckingham
Fotografia: Shutterstock

Pandemia koronawirusa uziemiła nas w domach na kolejne tygodnie. Nudzi wam się w czterech ścianach? Macie ochotę gdzieś wyjechać? Na przykład do królewskiego Londynu? Mamy coś specjalnie dla was. Teraz zwiedzicie wnętrza Pałacu Buckingham bez wychodzenia z domu!

Szalejący na świecie koronawirus sprawił, że od kilku tygodni pozamykani jesteśmy we własnych domach. Wszystko po to, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się śmiercionośnego patogenu, którym na świecie zaraziło się 730 tys. osób.

Po 2 tygodniach kwarantanny mamy ochotę na wszystko, tylko nie na siedzenie w domu. Ale siedzenie w domu wcale nie musi być nudne. Teraz na przykład można w domowym zaciszu zwiedzić Pałac Buckingham, w którym na co dzień urzęduje królowa Elżbieta! Jesteście ciekawi, jak wygląda? Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po jego wnętrzach.

Teraz możesz zrobić spacer po Pałacu Buckingham bez wychodzenia z domu

Chociaż tej wiosny nie możemy pozwiedzać muzeum, zamków czy pałaców, gdyż są zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa, możemy ich wnętrza oglądać wirtualnie! W ten sposób np. możemy zwiedzić Pałac Buckingham, w którym pracuje królowa Elżbieta.

Jeśli chcesz zobaczyć, w jakich wnętrzach na co dzień przebywa królowa Elżbieta II, usiądź wygodnie na kanapie, weź laptopa na kolana i włącz stronę internetową. Umożliwia ona wirtualny spacer po pokojach Pałacu Buckingham. 

Chcesz zobaczyć, jak wygląda Sala Tronowa? A może bardziej interesują cię Wielkie Schody czy Biały Salon? Teraz wszystko to zobaczysz bez wychodzenia z domu. I choć to jedyne pomieszczenia, które w tej chwili udostępniają do wirtualnego zwiedzania przedstawiciele rodziny królewskiej, warto od czegoś zacząć.

Kiedy już kwarantanna minie, będziesz mógł pojechać do Londynu i przekonać się na własnej skórze, jak wygląda kolejna część pałacu, który liczy 775 pokojów, w tym 240 sypialni i... 78 łazienek!

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów