Teraz każdy z nas szybko usunie z Facebooka swoją datę urodzenia

Paulina Szestowicka 08.07.2016
Usuwanie daty urodzin z Facebooka
Fotografia: Pixabay

Wyniki najnowszych badań nie pozostawiają wątpliwości, że naprawdę warto to zrobić. 

Sporo osób usunęło datę urodzenia z profilu na Facebooku, ponieważ nie chciało otrzymywać masy powiadomień. Albo po prostu nie zależy im na życzeniach, które ktoś złożył tylko dlatego, ponieważ przypomniał mu o tym właśnie Facebook. Jeżeli jednak należymy do grupy osób, które celebrują swoje urodziny na tym kanale społecznościowym, bardzo możliwe, że i tak zaraz usuniemy informacje na temat naszego wieku. 

Grupa Cifas opublikowała raport, w którym wykazano, że ofiarami kradzieży tożsamości na Facebooku są najczęściej osoby, które nie skończyły 35 roku życia. W ostatnim roku na konta osób, które nie przekroczyły tej granicy wieku, włamywano się znacznie częściej niż w latach ubiegłych - wzrost wyniósł aż 52%. Konta takich osób są łakomym kąskiem dla hakerów, ponieważ udostępniają one wiele szczegółowych informacji i chętnie dzielą się w rozmowach na czatach osobistymi danymi.

Nie możemy myśleć, ze Facebook to niewinne narzędzie do komunikowania się. Codziennie pojawia się na nim setki danych, które wiele osób chce ukraść. Każdy z nas buduje tożsamość, która dla złodzieja jest bardzo cenna - tłumaczy CEO Cifa, Simon Dukes. 

Musimy nie tylko pilnować naszych ustawień prywatności, ale też przestać w takich miejscach podawać prawdziwą datę urodzenia, która znacznie ułatwia włamanie się na nasze konto na Facebooku. Warto czasami skłamać i podać inną. W taki sposób zabezpieczymy nie tylko siebie, ale też osoby, z którymi rozmawiamy codziennie za pośrednictwem komunikatora. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów