Ten trik zwiększa szanse na podryw na Tinderze aż o 30 procent

Redakcja 19.08.2016
Obsługa Tindera nie jest taka prosta
Fotografia: Pixabay

Prosty zabieg może odmienić los nieszczęśników, którzy nie radzą sobie z wirtualnym podrywem. 

Kilka lat temu Tinder rozpoczął małą rewolucję w randkowaniu online. I co ważne, to już nie jest zabawa - jest coraz więcej przypadków stałych związków ludzi, którzy poznali się przez sieć. Jednak tak jak w realu, zdarzają się nieszczęśliwcy, którzy nie radzą sobie z nawiązywaniem wirtualnych kontaktów.

W świecie Tindera panują inne zasady. Savoir-vivre wciąż obowiązuje, jednak nieznajomi odnoszą się do siebie bardziej bezpośrednio, czasem za pomocą emotikonów i skrótów myślowych. Kiedy bycie zawadiackim w podrywie nie wystarcza, warto uciec się do GIF-ów. Co zaskakujące, to odkrycie jest wynikiem badań przeprowadzonych przez socjologa, doktora Jessa Carbino. Mężczyzna doszedł do wniosku, że użytkownicy aplikacji o 30 procent chętniej odpowiadają na tinderowe wiadomości, jeśli zagadujący zamiast tekstu prześle zapętlony fragment filmu.

GIF zachęca, ale też zniechęca

GIF daje ponoć dużo większe możliwości autoprezentacji. Przede wszystkim użytkownik stosujący tę metodę pokazuje swoje poczucie humoru i osobowość. GIF-y nadają ton rozmowy i są pretekstem do rozpoczęcia small talku. Socjolog zaobserwował, że takie rozmowy zwykle trwają dwa razy dłużej. Oczywiście ważna jest również jakość GIF-a. Banalne przywitanie w stylu tańczącego "Cześć" nie tylko może nie zachęcić wybranka/wybranki do kontaktu, ale również potwierdzić nasz brak fantazji. Warto pamiętać, że na przykład fanów serialowych "Przyjaciół" ucieszy GIF z Joey'em, który pyta "How you doin?". 

Być może wirtualni randkowicze sami odkryli już tę zależność. Od stycznia 2016 roku, kiedy Tinder ogłosił, że zamieszczanie GIF-ów w rozmowach jest możliwe, użytkownicy aplikacji wysłali już 100 milionów takich animacji. Może świadczyć także o ich skuteczności. 

 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów