Rodzina królewska w każdą podróż zabiera dodatkowy, specjalny strój. Z jednego powodu

Redakcja 03.08.2017
Księżna Kate i książę William
Fotografia: East News

Rodzina królewska musi być przygotowana na każdą sytuację.

Każda podróż brytyjskiej rodziny królewskiej, a w szczególności księżnej Kate, księcia Williama i ich dzieci, wzbudza ogromne zainteresowanie. Dla wielu nie tylko istotne jest to, jak ważne słowa padną podczas danej wizyty, ale również, jak zaprezentuje się książęca para, a zwłaszcza księżna Cambridge. Nie bez powodu jest przecież nazywana ikoną stylu. 

Trzeba przyznać, że dobór odpowiedniej kreacji przychodzi księżnej Kate z niesłuchaną łatwością. I choć dla wielu nie powinien być zaskoczeniem fakt, że księżna musi przestrzegać wielu zasad dotyczących ubioru, zdziwienie może wzbudzać jedna z nich, której zarówna księżna, jak i pozostali członkowie rodziny królewskiej, nie mogą złamać. 

Jak podaje Indy100.com, każdy członek monarchii brytyjskiej, podczas wyjazdów musi mieć spakowany jeden, dodatkowy strój. Taki, który będą mogli założyć w przypadku śmierci któregokolwiek członka rodziny. Jest to więc strój żałobny, oczywiście w kolorze czarnym.

Nie bez powodu 

Prawdopodobnie, zasada ta została wprowadzona w 1952 roku, po śmierci króla George'a VI. Jak przypomina portal Indy100.com, gdy król zmarł, wówczas jeszcze księżna Elżbieta i książę Filip przebywali z wizytą w Kenii. Gdy dowiedzieli się o śmierci króla, wrócili do kraju. Księżna, a dziś już królowa Elżbieta, nie miała ze sobą czarnej sukienki co oznaczało, że była ubrana nieodpowiednio do okoliczności. Gdy samolot wylądował w Wielkiej Brytanii, przed opuszczeniem pokładu musiała poczekać, aż dostarczą jej odpowiednią kreację. 

Co ciekawe, jak zauważa brytyjski portal, nie tylko rodzina królewska musi stosować się do tej zasady. Również prezenterzy telewizyjni muszą mieć pod ręką odpowiedni strój na wypadek, gdyby musieli telewidzom przekazać informację o śmierci członka rodziny królewskiej. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów