Ten pies miał naprawdę sporo szczęścia. Rentgen ujawnił przekąskę "na ostro"

Mateusz Patyk 18.01.2017
Rentgen psa
Fotografia: youtu.be/LwFUIv3ZpqM

Rzadko kiedy właściciele swoich pupilów są świadkami takich odkryć. Tym razem mogło skończyć się tragicznie.

Zarówno kobieta, jak i jej czworonóg mogą mówić o uśmiechu losu. Jak podaje na swojej stronie gazeta Telegraph.co.uk, Staffordshire Bull Terrier wabiący się "Macie" walczył o życie po tym, jak połknął kuchenny nóż o długości... 20 centymetrów. O tym niecodziennym przypadku poinformowała na swoim fanpage'u brytyjska organizacja dobroczynna na rzecz zwierząt PDSA. 

Na zdjęciach wykonanych za pomocą promieniowania rentgenowskiego bez problemu można zobaczyć podłużny przedmiot tkwiący w trzewiach psiaka. Jak łatwo się domyślić, ostra krawędź noża mogła spowodować prawdziwe spustoszenie w ciele zwierzęcia. Jego właścicielka, 46-letnia Irene Paisley, udała się do weterynarza w Glasgow dopiero po tym, jak jej 12-tygodniowy pupil zaczął się krztusić.

Życie na ostrzu noża

Według relacji z całego zajścia dostępnej na stronie Telegraph.co.uk, kobieta miała wrażenie, że pies po prostu połknął jakąś zabawkę. Dopiero na miejscu po wykonanych oględzinach i prześwietleniu prawda okazała się jeszcze bardziej nieprawdopodobna niż ktokolwiek przypuszczał. Podczas gdy rękojeść noża przeszła przez żołądek i znajdowała się już w jelitach, jego końcówka tkwiła jeszcze w przełyku.

Macie wydawała z siebie piskliwy dźwięk, a potem się rozchorowała. Nie było żadnego śladu po jakiejkolwiek zabawce. Byłam przerażona. (...) Zanim dotarłam do weterynarza, z jej nosa zaczęła lecieć krew. Strata poprzedniego psa była nadal dotkliwa i myśl o pożegnaniu z Macie była druzgocąca - powiedziała w rozmowie z agencją Press Association Irene Paisley, cytowana przez Telegraph.co.uk.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było, w jaki sposób pies był w stanie połknąć kuchenny przedmiot w całości. Zdziwienia nie ukrywała nawet doświadczona lekarka weterynarii Emily Ronald, która po raz pierwszy zobaczyła taki obraz na rentgenie. Macie pomyślnie przeszła złożoną operację. Dzięki niesamowitemu szczęściu zarówno właścicielka, jak i suka powoli dochodzą do siebie.

Rentgen Macie
Fotografia: Facebook.com/pdsa
Terrier Macie
Fotografia: youtu.be/irz7nzJoRFI
Macie
Fotografia: Facebook.com/pdsa
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów