Ten jeden znak może świadczyć o tym, że dziecko w przyszłości może mieć skłonności psychopatyczne

Anna Respondek 23.11.2017
"American Psycho"
Fotografia: EAST NEWS

Na co należy zwrócić uwagę?

Według psychiatrów i psychologów pierwsze oznaki tego, że osoba w przyszłości może borykać się z problemami natury psychicznej, a nawet być niebezpieczna dla otoczenia, pojawiają się już we wczesnych latach dzieciństwa.

Ostatnie badania opublikowane w czasopiśmie "Current Biology" ujawniły, że istnieje jeden bardzo subtelny sygnał, który jako pierwszy powinien zaniepokoić rodziców, szczególnie w przypadku małych chłopców. 

Jak się okazuje chłopcy, którzy w przyszłości mogą mieć skłonności psychopatyczne, nie rozpoznają tego, co jest zabawne, a co nie, przez co dużo rzadziej się śmieją. Dodatkowo skany ich mózgów pokazały, że w znacznie mniejszym stopniu reagują na radość innych ludzi. Brak empatii i wykazywanie się niewrażliwością to podstawowe cechy seryjnych morderców. 

To nie do końca odpowiednie nadawać dziecku miano psychopaty. Ten rodzaj zaburzenia dotyczy dorosłych. Jednakże długotrwałe badania pokazały, że istnieją dzieci, które są w znacznie większym stopniu narażone na zaburzenia psychopatyczne - powiedziała prowadząca badania. 

Dzieci wykazujące wymienione powyżej zachowania znacznie częściej nie radzą sobie podczas pracy w grupach. Jednakże profesor prowadząca badania zapewnia, że nie ma się czego bać, a najnowsze badania mogą wyjaśnić, dlaczego niektóre dzieci dokonują zupełnie innych wyborów niż ich rówieśnicy.

To nie znaczy, że te dzieci są skazane na zachowania antyspołeczne czy niebezpieczne. To rzuca zupełnie nowe światło na to, dlaczego często dokonują zupełnie innych wyborów - podkreśliła. 

A Wy, co o tym sądzicie? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów