Tego słowa królowa Elżbieta II unika jak ognia. Twierdzi, że jest wulgarne!

Hanna Skowron 29.11.2018
Królowa Elżbieta II
Fotografia: Instagram.com/queenelizabeth

Tego się nie spodziewaliście!

Królowa Elżbieta II od lat uważana jest za ideał kobiecej elegancji i klasy. Brytyjska monarchini panująca od 1952 roku doskonale zna zasady etykiety, zawsze wygląda nienagannie i unika kontrowersji. Ponadto przykłada dużą wagę do tego, w jaki sposób komunikuje się z najbliższymi. Okazuje się, że jest jedno zaskakujące słowo, którego nigdy nie wypowie, bo uważa, że jest niestosowne...

Zakazane słowo według królowej Elżbiety II

Elżbieta II o zasadach etykiety wie wszystko. Będąc wzorem do naśladowania dla milionów Brytyjczyków, stara się zachowywać nienagannie zarówno podczas wydarzeń publicznych, jak i w życiu prywatnym.

Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że kładzie ogromny nacisk na właściwy dobór słownictwa i tego samego wymaga od innych.

Jak czytamy w magazynie „US Weekly”, na dworze królewskim w złym stylu jest używanie słowa "ciąża". Zastanawiacie się dlaczego?

Okazuje się, że zdaniem królowej tego typu biologiczne sformułowania są niestosowne. Zamiast nich używa zamienników, które wydają się bardziej neutralne, np.: "oczekiwać dziecka" lub "być przy nadziei".

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Rodzina królewska to bardzo ciekawy temat. Sprawdź, swoją wiedzę na jej temat w naszym quizie.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów