Tego rodzina królewska nie może jeść podczas oficjalnych wizyt. Media podają powód

Redakcja 09.08.2017
Książę William i księżna Kate
Fotografia: East News

Na szczęście, lista zakazów nie jest długa.

Nie od dziś wiadomo, że brytyjska rodzina królewska musi przestrzegać wielu zasad i reguł, bez względu na to, czy im się to podoba, czy nie. Odpowiedni strój, postawa i zachowanie to tylko niektóre z nich. Okazuje się bowiem, że obostrzenia dotyczą nawet tego, co ląduje na ich talerzach. 

Jeśli więc myśleliście, że członkowie rodziny królewskiej mogą jeść wszystko na co tylko mają ochotę, byliście w błędzie. Jak podaje Thesun.co.uk, jest jeden typ jedzenia, który pod żadnym pozorem nie może znaleźć się w ich menu, gdy jedzą posiłek w innym miejscu, niż ich dom. Mowa o owocach morza, a konkretnie o skorupiakach, czyli na przykład małżach, czy krewetkach. 

Powód może wydawać się oczywisty. Rodzina królewska nie może zajadać się nimi podczas wizyt w innym kraju, w obawie przed możliwym zatruciem pokarmowym, które może wywołać ich spożywanie. 

Co ciekawe, jak podaje brytyjski tabloid, członkom rodziny królewskiej podczas wizyt w innym kraju zaleca się również unikanie krwistego, niedosmażonego mięsa, a także picie wody z kranu.

Mimo że ponoć królowa bez mrugnięcia okiem stosuje się do ustalonych w przeszłości zasad, młodszym członkom rodziny zdarza się traktować je z... przymrużeniem oka. I cóż, nie można się dziwić ;-) 

Czytaj także: Rodzina królewska w każdą podróż zabiera dodatkowy, specjalny strój. Z jednego powodu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów