Tego nie powinien wiedzieć o tobie nikt. 7 rzeczy, które najlepiej zachować dla siebie

Anna Respondek 16.10.2017
Rozmowa
Fotografia: Pixabay

Czasem naprawdę warto ugryźć się w język. 

Szczerość to wyjątkowo dobra cecha charakteru, dzięki której zyskuje się wielu znajomych i przyjaciół. Czasem jednak nieco niewyparzony język i pewna bezmyślność może sprawić, że nasza prawdomówność obróci się przeciwko nam.

W dobie internetu i łatwiejszej komunikacji ludzie lubią dzielić się ze światem "wstydliwymi" tajemnicami, które najlepiej byłoby zachować jedynie dla siebie i "zakopać głęboko" w niebycie. Czym nie należy chwalić się przed znajomymi? Użytkownicy Reddita podzielili się swoimi doświadczeniami. 

giphy-tumblr (25)

Zmęczenie

Życie na dłuższą metę jest męczące. Wiedzą o tym wszyscy, dlatego nie warto na prawo i lewa mówić o tym, jak bardzo wyczerpany i przepracowany jesteś. Zawsze znajdzie się osoba, która odpowie, że ona ma znaczenie więcej na głowie, a ty nie wiesz, o czym mówisz. 

Bycie bardziej zmęczonym niż ty. Ja i mój współlokator pracujemy dla tej samej firmy, ja w sprzedaży, on w doręczaniu. Jeśli powiem do niego: "stary, ale jestem zmęczony", to zaraz usłyszę, że on jest zmęczony sto razy bardziej - pisze jeden z internautów. 

Nie ma potrzeby robić sobie problemów i doprowadzać do niepotrzebnych spięć.

Jeżdżenie po alkoholu

Mówi się o tym coraz częściej i coraz głośniej. Na świecie istnieje jednak wielu ludzi, którzy uwielbiają się chwalić tym, że jadąc "po pijaku", nie zostali złapani i nikomu nie zrobili krzywdy. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie ci coś takiego do głowy i wsiądziesz za kierownicę pod wpływem alkoholu, nigdy się tym nie chwal, a następnym razem zastanów się sto razy, zanim zrobisz coś, przez co mogą ucierpieć niewinne osoby. 

giphy-tumblr (26)

Chwalenie się "nie zdradzaniem"

Nie ma nic bardziej żenującego niż znajomi, którzy od dłuższego czasu są w "udanym" związku, jednak przy każdej okazji popisują się tym, ile razy mieli możliwość na "skok w bok", ale ostatecznie, oczywiście resztkami sił, się powstrzymali. 

Mówienie, że "zdecydowanie mogłem wtedy zdradzić, ale jednak się powstrzymałem". Gratulacje, medal za robienie tego, co należy - kpił użytkownik Reddita. 

Jeśli myślicie, że to może dodać wam splendoru w oczach innych ludzi, to bardzo się mylicie. 

Ja mam gorzej niż ty

Przechwalanie się tym kto ma gorzej, nie jest mile widziane i nie sprawi, że twoi znajomi spojrzą na ciebie przychylnym okiem. 

Nie mamy w szkole szafek, dlatego wszyscy nosimy plecaki i w nich książki. Wszyscy ciągle gadają coś w stylu: "Stary zobacz, jaką mam ciężką torbę". A potem jest cała dyskusja: "Myślisz, że ty masz ciężką, zobacz moją". To się nazywa konkurowanie - wyjaśnił Cureem. 

Umówmy się, wszyscy mamy tak samo źle. To rozwiąże wszelkie konflikty na przyszłość. 

giphy-tumblr (27)

Brutalna szczerość

Jak już wcześniej pisaliśmy szczerość, jest pozytywną cechą charakteru, jednak warto z nią nie przesadzać. A przede wszystkim należy zwracać uwagę na uczucie innych osób. 

Bycie brutalnie szczerym. To nie sprawia, że stajesz się fajny i cool - wyjaśnia internauta. 

Przechwałki

Nikt nie lubi, kiedy druga osoba zbytnio się chwali. Oczywiście, nie ma niczego złego w powiedzeniu bliskim, że coś nam się udało. Niektórzy jednak uważają, że pewne rzeczy, o których lepiej w ogóle nie rozmawiać, sprawiają, że są najfajniejsi na świecie. 

Byłem pijany przez trzy dni. Mówienie, jak dużo jest się w stanie wypić, jest słabe - pisali.   

Mainstream

Bycie wyjątkowym i niepowtarzalnym to pożądane przez wielu cechy, choć są również tacy ludzie, którzy uwielbiają być "przeciętni", bo tak. 

Ciągłe "przechwalanie się" nieoglądaniem popularnych programów itp. Mam być pod wrażeniem? - zastanawiał się użytkownik Reddita. 

A Wy, jak myślicie? Czym jeszcze nie należy się dzielić?

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów