Te zdjęcia wyglądają naprawdę kosmicznie, a zostały zrobione na Śnieżce

Redakcja 01.03.2017
Anomaly - Jan Kriwol
Fotografia: Jan Kriwol

To jeden z najbardziej niesamowitych projektów fotograficznych ostatnich miesięcy.

Kiedy Gustaw i Aleksander Lange z biura projektowego Lange & Lange zaprojektowali limitowaną kolekcję odzieży puchowej dla polskiej marki Pajak Sport, która miała nawiązywać do estetyki "Gwiezdnych Wojen" i kostiumów, które na co dzień noszą astronauci, nikt nie przypuszczał, że o zdjęciach, które promują kolekcję, już za chwilę będzie naprawdę głośno. 

Sesja fotograficzna, która promuje kolekcję została nazwana "Anomaly". Za aparatem stanął polski fotograf Jan Kriwol, który w niezwykły sposób za pomocą swoich zdjęć przenosi nas na znaną z "Gwiezdnych Wojen" planetę Hoth. Aby jednak to się udało, wcześniej trzeba było wybrać odpowiednie miejsce. Wybór padł na ośnieżoną Śnieżkę, na której znajduje się modernistyczna stacja meteorologiczna. 

Ten obiekt to prawdziwa perła, która wydaje się zupełnie zapomniana nawet teraz, kiedy architektura tamtych czasów wydaje się być w końcu u nas doceniana - powiedział Jan Kriwol. 

Przygotowania do projektu trwały około miesiąca. Gdy tylko pojawiły się informacje o przewidywanych opadach śniegu na Śnieżce, wszyscy zaangażowani w to niezwykłe przedsięwzięcie od razu zarezerwowali pokój w schronisku Dom Śląski i ruszyli w drogę.

Jak podkreśla fotograf, podczas wyprawy towarzyszyło im niezwykłe szczęście. Gdy cała ekipa była już na miejscu, okazało się, że chmury schodzą poniżej szczytu Śnieżki. A to bardzo ucieszyło artystę, który przekonuje, że to właśnie pogoda w znacznej mierze odpowiada za ostateczną jakość zdjęć. Aby jednak wykonać idealne zdjęcia, ekipa na Śnieżkę wchodziła aż trzy razy. Pierwszy raz o świcie, a dwa razy późnym popołudniem, aby uchwycić zachodzące Słońce. 

Więcej o projekcie może dowiedzieć się ze stron: kriwol.com i www.langeandlange.com.

Zobacz niesamowite zdjęcia zrobione na Śnieżce

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów