Te zdjęcia są lekiem na jesienną szarugę. Zwierzęta z konkursu The Comedy Wildlife to prawdziwe gwiazdy

Redakcja 10.10.2016
Konkurs The Comedy Wildlife
Fotografia: Brigitta Moser/ The Comedy Wildlife/Facebook.com

Do wykonania zwycięskiego ujęcia trzeba mieć dużo szczęścia i odwagi. Nie każdy jest w stanie zbliżyć się do niebezpiecznego zwierzęcia na tyle blisko, aby przyłapać je na... głupiej minie. 

Konkurs fotograficzny The Comedy Wildlife organizowany jest już po raz drugi. Paul i Tom są fotografami współpracującymi z fundacją Born Free, która zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt przed cierpieniem i wyginięciem. Panowie od życia oczekują ciągłej dawki humoru, co widać nawet na stronie konkursu. Tam niemal każde zdanie jest żartobliwe - i to nawet w regulaminie. 

Przez kilka miesięcy miłośnicy podróży i fotografii mogli przysyłać zdjęcia zwierząt przyłapanych w zabawnych sytuacjach, na dziwnych minach czy w śmiesznych pozach. Na początku października 2016 roku lista zgłoszeniowa została zamknięta, a do finałowej shortlisty dostało się wybranych 40 prac. To wizerunki dzikich zwierząt, które uświadamiają, że nawet najgroźniejszy lampart jest czasem w tarapatach, niedźwiedź może być ciamajdą, mrówki mogą wdawać się w bójki, surykatka może być załamana naszym zachowaniem.

W jury konkursu zasiadają fotografowie, dziennikarze, komicy, działacze na rzecz zwierząt i specjaliści. Nagrodą główną konkursu jest aparat fotograficzny marki Nikon i tygodniowe safari w Kenii z profesjonalnym fotografem, który w czasie wycieczki będzie mentorem i nauczycielem autora najlepszego konkursowego zdjęcia. Oczywiście konkurs nie jest organizowany tylko dla rozrywki. Równocześnie przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Born Free.

Fotografie wyróżnione w konkursie The Comedy Wildlife

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów