Te zdjęcia pokazują człowieka zbudowanego wyłącznie z żył w codziennych sytuacjach. Są fenomenalne

Redakcja 03.04.2017
Jan Kriwol i Markos May "Human After All"
Fotografia: www.facebook.com/JanKriwol/

Pozbawienie ciała całej otoczki robi naprawdę piorunujące wrażenie. 

Fotograf Jan Kriwol i artysta Markos Kay stworzyli projekt "Human After All", który pokazuje człowieka zbudowanego z samych żył. 

Pomysł stworzenia projektu narodził się kilka lat temu, gdy polski fotograf Jan Kriwol zobaczył szkice przedstawiające człowieka zbudowanego wyłącznie z linii układu krwionośnego, który palił papierosa. To właśnie wtedy narodził się pomysł stworzenia niebanalnego projektu. Kiedy fotograf opisał swoją wizję angielskiemu artyście Markos'owi Kay'owi, ten od razu się zgodził. Następnie opracował technikę tworzenia bohatera, zaproponował jego formę i fakturę. 

Jak podaje Fotoblogia.pl, Kriwol zajął się fotografowaniem tła, a Kay sworzył "krwistego" bohatera. Oczywiście, wykorzystał do tego technikę modelowania, która w grafice 3D jest tworzeniem i modyfikowaniem obiektów, w celu ich późniejszego umieszczenia w danej scenie. 

Esencja życia

Kriwol i Kay realizując projekt chcieli podkreślić kruchość i witalność ludzkiego ciała w zestawieniu z surową architekturą miejską. Jak czytamy na Facebooku Jana Kriwola, seria zdjęć została zainspirowana rzeźbami Antony'ego Gormleya i rysunkami anatomicznymi Andreasa Vesaliusa i Giulio Casserio. Jak podaje Fotoblogia.pl, zdaniem autorów, rozłożeniem ludzkiego życia na czynniki pierwsze doskonale pokazuje esencję naszego życia.

Zdjęcia, które możemy zobaczyć w projekcie "Human After All" powstały w kilku miastach. Wśród nich znalazła się Warszawa, Tel Awiw, Berlin, Bruksela czy Kapsztad. 

Najnowszy projekt Jana Kriwola nie jest jedynym jego przedsięwzięciem, o którym mogliśmy usłyszeć. Fotograf jest autorem sesji fotograficznej "Anomaly", która promuje kolekcję odzieży puchowej dla polskiej marki Pajak Sport. Ponieważ miała ona nawiązywać do estetyki "Gwiezdnych Wojen" i kostiumów, które na co dzień noszą astronauci, zdjęcie wykonano na ośnieżonej Śnieżce, na której znajduje się modernistyczna stacja meteorologiczna. 

Zobacz zdjęcia Jana Kriwola i Markosa Kaya

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów