Te zachowania sprawiają, że jesteś mniej atrakcyjny w oczach płci przeciwnej

Anna Respondek 02.10.2017
Atrakcyjność
Fotografia: Pexels

Unikanie tych zachowań ma nam pomóc w randkowaniu. 

Choć nie da się zmierzyć poziomu atrakcyjności, istnieją ludzie, którzy nie mają żadnego problemu z umówieniem się na randkę i tacy, dla których to prawdziwa katorga. Według specjalistów przytaczanych przez portal  Businessinsider.com, występują pewne zachowania, które zdecydowanie niekorzystnie wpływają na to, jak postrzega nas druga osoba.

Warto je poznać, aby unikać wpadek i móc cieszyć się bogatym i udanym życiem uczuciowym. 

giphy-downsized

Niedobór snu

Odpowiednia ilość snu zdecydowanie podniesie naszą atrakcyjność. Według ankietowanych, osoba niewyspana wygląda niezdrowo, a to sprawia, że nie jest dobrym kandydatem na potencjalnego partnera lub partnerkę. Bark snu wpływa na wygląd naszej twarzy i sposób w jaki się poruszamy. Kiedy jesteśmy zmęczeni, nasza cera wydaje się być szara, natomiast widoczne "worki" pod oczami to oznaka dolegliwości.

Mowa ciała

To bardzo ważny element w flirtowaniu przez wielu uważany za mało istotny. Przyjmowanie otwartej i pewnej pozy może podnieść poziom naszej atrakcyjności, ponieważ odbiorca poczuje się przy nas odprężony i bezpieczny. Dlatego najgorszym co możemy zrobić, to zamknąć się na drugą osobę i przyjąć pozę z założonymi rękami.

giphy-downsized

Lenistwo

To cecha, która, wydawałoby się, nie ma znaczenia przy poznawaniu nowych osób, jednak okazuje się, że pewna etyka pracy nie ogranicza się tylko do miejsca jej wykonywania. Badania przytaczane przez Businessinsider.com pokazują, że osoby mało pomocne i leniwe uznawane są za nieatrakcyjne i nieciekawe. 

Stres

Jeśli jesteś wiecznie zestresowany nie licz na to, że jakaś kobieta albo mężczyzna zwrócą na ciebie uwagę. Nikt nie chce przyjmować na swoje barki kłopotów całego świata. W trakcie wzmożonego stresu w organizmie wytwarza się nadmierna ilość kortyzolu, który wpływa na wrodzony seksapil. Wyluzowane osoby oddziałują kojąco na swoich odbiorców, a to podnosi ich notowania. 

Teraz poderwanie kogoś to będzie czysta przyjemność, prawda? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów