Te spoty idealnie oddają problemy, z jakimi zmagają się dwudziestoparolatkowie. Najtrafniejszy ten o miłości

Emilia Klima 05.07.2017
Problemy "Millienialsów"
Fotografia: Screen z Youtube.com/The Struugle

26-letnia reżyserka chciała pokazać, z jakimi problemami w życiu codziennym zmagają się jej rówieśnicy. 

O Samanthcie Jayne zrobiło się głośno w zeszłym roku, kiedy furorę w sieci robiły jej zamieszczane na Instagramie ilustracje, na których przedstawiała zmagania "millenialsów" w codziennym życiu. Cykl "kryzys ćwierćwiecza" ( “quarter-life #struggle”) zapewnił jej popularność, dzięki której udało się jej nawet zainteresować wydawców - w kwietniu tego roku ukazała się książka artystki, w której również zajmuje się kryzysami egzystencjalnymi dwudziestoparolatków.

Teraz przyszła pora na kolejny projekt. Seria spotów ukazuje codzienne życie millenialsów - ich pracę, relacje z rodzicami, przyjaciółmi i próby znalezienia partnera w krzywym, "millenialnym" zwierciadle. Bohaterka spotów próbuje odnaleźć się w świecie dorosłych, co wcale nie okazuje się takie proste. Zwłaszcza, kiedy trzeba stworzyć iluzję idealnego życia na Instagramie. W pierwszym spocie dziewczyna jest przerażona ogromem obowiązków, jakie spadły na nią w pracy i zastanawia się nad tym, jaki to wszystko ma sens. W wersji oficjalnej (a więc takiej, pokazanej w mediach społecznościowych), "kocha swoja pracę", bo akurat wydarzył się "dzień pizzy".

"Walka jest prawdziwa"

W serii filmików opatrzonym hasłem przewodnim "walka jest prawdziwa", zobaczymy jeszcze typową rozmowę dziewczyny 25+ z matką, sposób, w jaki próbuje wymigać się od spotkania z koleżanką, by spędzić wieczór w dresie na kanapie, a także, jak kończą się jednonocne znajomości z chłopakami. Tak artystka opowiedziała o projekcie w rozmowie z portalem Adweek:

Przyznaje to ze smutkiem, ale wszystkie spoty są w stu procentach autobiograficzne. Z wyjątkiem humoru, bo żadna z tych sytuacji w rzeczywistości nie była zabawna. Chciałabym żeby osoby, które to zobaczą i maja podobne odczucia, wiedziały, że nie są same. Wiem, że to nie są największe problemy, z jakimi może zmagać się człowiek, ale tak wyglądają codzienne zmagania ludzi wkraczających w dorosłość i chciałam to pokazać - powiedziała. 

Tak, w odczuciu artystki, wygląda codzienne życie "millenialsów". Utożsamiacie się z ich problemami? ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów