Te słowa Andrzeja Piasecznego o wierze wywołały wśród internautów burzę. Środowisko LGBT oburzone

Anna Respondek 20.11.2017
Andrzej Piaseczny
Fotografia: Instagramandrzejpiaseczny_official

Czy wybaczą mu ten nietakt?

Andrzej Piaseczny to znany piosenkarz, który w polskich show-biznesie obecny jest już od 20 lat. W ostatnich latach jego kariera znów nabrała tempa, szczególnie od momentu, w którym zasiadł na fotelu jurora w popularnym programie "The Voice of Poland". 

Aktualnie "Piasek" jest w trakcie promocji swojej najnowszej płyty "O mnie, o Tobie, o Nas", na której śpiewa o życiu oraz o bardzo ważnej rzeczy w jego życiu, o Bogu. W wywiadzie z "Gazetą Krakowską" wyznał, co tak naprawdę uważa na temat wiary i zaangażowania w nią. 

Jeśli wierzysz w Boga i masz w sobie potrzebę wyznawania tego publicznie, to nie musisz się tego wstydzić. A tytuł tej piosenki jest przewrotny. W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga - powiedział.

Jego wypowiedź w szczególności nie spodobała się środowiskom LGBT, które uznały, że jest krzywdząca między innymi dla homoseksualistów, ponieważ wynika z niej, że jeśli ktoś wierzy w Boga, nie może być gejem. W sieci pojawiło się wiele niepochlebnych komentarzy. W sprawie tej zabrał głos Piotr Grabarczyk, bloger i dziennikarz, który stwierdził, "że to wyjątkowo niesmaczne, ponieważ Piasek od lat nie chce się zmierzyć z plotkami na swój temat." 

Wypowiedź Piaska jest oburzająca nie dlatego, że traktuje o jego wierze w Boga. Problemem jest zestawianie tego ze społecznością LGBT i ich walką o równe prawa oraz pogardliwy ton, sprowadzający tę walkę do "wymachiwania flagami". Piasek gra tu konwencją, używa terminów kojarzących się jednoznacznie (np. "pride"), ale trywializuje problem. Ostatnimi wywiadami pokazał jasno, że zależy mu tylko na jego wizerunku i osobistych korzyściach, a to zawsze jest rozczarowujące - powiedział portalowi Plotek.pl

Na swoim Facebooku zamieścił jeszcze ostrzejszyb wpis, pod którym pojawiło się wiele komentarzy, między innymi Doroty "Dody" Rabczewskiej, która od lat wspiera środowiskom LGBT.

Mocne! Kolejny proszę post o świętoj**liwych żonach celebrytkach z gromadką dzieci, co puszczają się w każdym kącie show-biznesowych kuluarów - stwierdziła.

Internauci również nie kryli swojego oburzenia słowami Piaska.

Bardzo dobrze powiedziane.

Kurcze, przecież on wszystko autoryzuje - pisali. 

A Wy, co o tym sądzicie? Myślicie, że piosenkarz przesadził?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów