Tę słomkę powinny mieć przy sobie wszystkie dziewczyny idące na imprezę

Redakcja 29.05.2017
Tę słomkę powinny mieć przy sobie wszystkie dziewczyny idące na imprezę
Fotografia: www.youtube.com

W ten sposób licealistki chcą walczyć z przemocą seksualną, której doświadczają kobiety. 

Licealistki z Florydy stworzyły słomkę, która rozpoznaje, czy w spożywanym drinku znajduje się tabletka gwałtu. 

Susana Cappello, Carolina Baigorri i Victoria Roca postanowiły pomóc kobietom i sprawić, aby poczuły się bezpieczne. Opracowały specjalną słomkę, której zadaniem jest rozpoznanie, czy w drinku nie znajduje się substancja odurzająca, a w szczególności często stosowana w Stanach Zjednoczonych, tak zwana pigułka gwałtu. 

To problem, o którym słyszymy często, zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy w liceum - powiedziały autorki projektu w rozmowie z "Inside Edition". 

Victoria Roca, Carolina Baigorri i Susana Cappello
Fotografia: www.youtube.com

Victoria Roca, Carolina Baigorri i Susana Cappello 

Czas na działanie

Rewolucyjna słomka jest w stanie wykryć ślady Rohypnolu, GHB oraz ketaminy, czyli najpowszechniejszych składników tabletki gwałtu. Wystarczy zanurzyć ją w drinku, a specjalne filtry rozpoznają, czy znajdują się w nim zakazane substancje. 

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie problemu, jakim jest gwałt, ale mamy nadzieję, że słomka pozwoli zmniejszyć liczbę gwałtów i niebezpiecznych sytuacji, które mogą być spowodowane przez narkotyki - powiedziała Carolina Baigorri, a jej wypowiedź przytacza Boredpanda.com. 

Pomysł licealistek tak bardzo spodobał się, że dziewczyny już zgłosiły projekt do urzędu patentowego i poszukują sponsorów, którzy umożliwią im produkcję słomek na naprawdę dużą skalę. 

Jak podaje Boredpanda.com, w Stanach Zjednoczonych na gwałt w wyniku dosypania do drinka substancji odurzającej, narażone są przede wszystkim kobiety w wieku od 16 do 24 lat. Pozostaje mieć nadzieję, że słomka stworzona przez trzy młode dziewczyny choć trochę obniży niepokojące statystyki. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów