Te przyzwyczajenia powodują, że organizm szybciej się starzeje. W jaki sposób możemy wydłużyć sobie życie?

Anna Respondek 30.10.2017
Złe nawyki
Fotografia: Pexels

Niektóre mogą się wydawać niegroźne. 

Istnieje wiele pozytywnych przyzwyczajeń, dzięki którym dbamy o swój organizm i dostarczamy mu niezbędnych substancji. Jednak każdy medal ma dwie strony. Pewne przyzwyczajenia, wprost przeciwnie, mogą nam mocno zaszkodzić i spowodować, że szybciej zaczniemy się starzeć. Przed tymi nawykami i ich konsekwencjami przestrzegają naukowcy. 

Palenie papierosów

Przed tą czynnością przestrzegają nie tylko lekarze. Nie trzeba powtarzać jak wiele złego może nas spotkać, jeśli przez wiele lat nie rozstajemy się z papierosami. Według badaczy palenie paczki papierosów dziennie skraca życie o 7 lat. 

Cholesterol

Naukowcy odkryli, że istnieje gen, który ma wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Długość życia ludzi, którzy go posiadają i jedzą tłuste potrawy, może skrócić się o osiem miesięcy. Aby temu zapobiec należy przejść na odpowiednią dietę. 

giphy-downsized

Utrata wagi

Utrata wagi nie jest niczym złym, jeśli nie popadamy w zły nawyk i nie dotyka nas efekt jojo. Naukowcy odkryli, że odpowiednie chudnięcie i utrzymywanie tej wagi może wydłużyć nasze życie. Według nich utrata około kilograma wydłuża je o dwa miesiące. 

Mało nauki

Jak podają naukowcy osoby, które poświęciły dużo czasu na edukację, każdego roku w szkole średniej dodawały do długości swojego życia 11 miesięcy. Badacze wytłumaczenia szukali w  poziomie wykształcenia, który przyczynia się do zdrowego stylu życia. 

giphy-downsized

Ciśnienie krwi

Ustabilizowane ciśnienie krwi wydłuża życie. Jeśli musimy mierzyć się z nagłymi skokami ciśnienia, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że nasza obecność na ziemi może się skrócić o ponad pięć lat.   

Z iloma złymi nawykami musicie się mierzyć?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów