Tę jedną rzecz musimy zrobić na Facebooku, jeżeli planujemy zerwać z partnerem

Paulina Szestowicka 22.07.2016
Kasowanie byłego partnera z Facebooka
Fotografia: Pixabay

Wiele osób zupełnie o tym nie myśli, przez co sami sobie szkodzą. A to zajmuje kilka sekund. 

Rozstania zawsze są bolesne. Bez względu na to, z kim i jak długo byliśmy, powiedzenie o tym, że nie wyobrażamy sobie z nim dalszego życia, jest naprawdę trudne.

W dzisiejszych czasach musimy z kimś się rozstać nie tylko w życiu realnym, ale też wirtualnym. Warto jak najszybciej przestać obserwować byłego partnera w mediach społecznościowych. Oczywiście, nie jest to najłatwiejsze, ale nie powinniśmy dalej śledzić jego życia na Facebooku. Jeżeli codziennie będziemy widzieć jego statusy, zdjęcia czy kolejne filmy, nie będziemy mogli przestać o nim myśleć. A tym samym, wolniej się pozbieramy i wrócimy do "normalnego życia".

Moje życie, mój Facebook

Musimy sobie uświadomić, że każda osoba, którą mamy wśród znajomych na Facebooku jest częścią naszego życia. Jeżeli rozstaliśmy się z partnerem, dlaczego on ma jedną nogą jeszcze w nim być? Podjęliśmy decyzję i bądźmy konsekwentni. Nie dajmy się zwariować i kontrolujmy treści jakie widzimy na Facebooku. Przecież to nasza sprawa, z kim utrzymujemy kontakt. A jeżeli boimy się, że otrzymamy wiadomość typu: 

Już mnie nawet nie masz wśród znajomych na Facebooku...

to chyba nas to tylko utrzyma w przekonaniu, że ta relacja nie należała to najbardziej udanych. Media społecznościowe w dużym stopniu ułatwiają nawiązanie kontaktu nawet tym osobom, z którymi zakończyliśmy relację. Każdy powinien szanować naszą decyzję, a jeżeli boimy się, ze tak nie będzie, tym bardziej powinniśmy się przed tym zabezpieczyć. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów