Te czynności spalają bardzo dużo kalorii, a nie mają nic wspólnego z ćwiczeniami. Wykonujemy je każdego dnia

Katarzyna Leszczyńska 23.10.2017
Codzienne czynności, które pomagają zrzucić kalorie
Fotografia: pexels.com

Są prawie tak skuteczne jak siłownia. 

Chodzenie na siłownię, pilnowanie diety, picie odżywek. Okazuje się, że są o wiele prostsze sposoby na zachowanie pięknej sylwetki. Każdego dnia spalamy bardzo dużo kalorii, bez konieczności wylewania siódmych potów podczas ćwiczeń. I to przy prozaicznych czynnościach. Dzięki tym rzeczom, które wykonujemy każdego dnia, możemy stracić naprawdę dużo kalorii.

Wchodzenie po schodach

W niektórych siłowniach znajdują się ruchome, strome schody, po których można wchodzić, żeby spalić dużo kalorii. Po co jednak wydawać pieniądze na karnet, jeżeli można to samo zrobić we własnym domu. Okazuje się, że wchodzenie po zwykłych schodach pięć razy dziennie pomaga zrzucić aż 300 kalorii. Dlatego warto zrezygnować z windy.

Wstawanie i siadanie

15 minut siedzenia to 20 spalonych kalorii, a stania 22 spalone kalorie. Najszybciej będziemy je spalać co jakiś czas wstając i siadając. Wówczas zrobimy też przysługę naszym mięśniom i kościom, ponieważ dzięki wstawaniu co jakiś czas, prostujemy również kręgosłup, co jest niezwykle istotne w przypadku siedzącego trybu życia.

Pisanie na komputerze

Praca przy komputerze może być pożyteczna. Wystarczy od czasu do czasu się wyprostować. Taka pozycja sprawi, że podczas pracowania biurowego będziemy mogli spalić nawet 1,5 kalorii na minutę. 60 minut pisania długopisem natomiast to aż 90 kalorii mniej.

Gotowanie

Stanie przy garnkach i pichcenie to aż 100 spalonych kalorii w czasie godziny. Oczywiście pod warunkiem, że nie podjadamy.

Zmywanie naczyń

Minuta mycia naczyń to ponad 2 kalorie mniej. Przeciętnie w tym czasie myjemy 3-4 talerze. Nie mówiąc już o dokładnym szorowaniu garnków i patelni. Dołączając do tego wcześniejsze gotowanie, w kuchni każdego dnia można spalić naprawdę wiele kalorii.  

Zmywanie naczyń pomaga zrzucić kalorie
Fotografia: pexels.com

Odkurzanie

Sobotnie sprzątanie jest lepsze niż niejeden trening. W godzinę można spalić cały obiad. Zamiatanie podłogi to 208 spalonych kalorii, a czyszczenie łazienki 240. Odkurzanie pokoju to aż 180 kalorii mniej. Gdy od czasu do czasu dołączymy do tego 260 za trzepanie dywanów i 230 za mycie okien – śmiało możemy pozwolić sobie tego dnia na bardziej kaloryczne posiłki. Odkurzamy natomiast znacznie częściej, a każda taka czynność to 150 kalorii mniej.

Szorowanie podłogi

W dzisiejszych czasach w większości korzystamy z robotów domowych lub po prostu mopów. Co jakiś czas warto jednak zakasać rękawy i dokładnie wyszorować podłogę ręcznie. Dzięki temu zyskamy aż 430 kalorii, co jest równoznaczne z utratą kalorii za cały posiłek.

Zakupy

Nic dziwnego, że kobiety tak je uwielbiają. Godzinne zakupy to aż 300 kalorii mniej. Jeżeli zatem mężczyźni narzekają na to, że znów muszą chodzić po sklepach, wystarczy wspomnieć im o tym, że dzięki temu sylwetka ich partnerek będzie o wiele ładniejsza. A im też się to przyda.

Gorąca kąpiel

Czas na relaks. Okazuje się, że warto postawić na odprężenie w wannie. Szybki prysznic nie pozwoli nam zgubić 140 kalorii. A godzinna w gorącej wodzie owszem. Badania, które to udowodniły dotyczą przede wszystkim mężczyzn, ale możemy założyć, że na kobiety działa to w równym stopniu.

Sen

No i coś, co jest od dawna znane, ale nie każdy wie, ile kalorii można spalić podczas spania. Okazuje się, że sen pozwala nam zrzucić 70 kalorii podczas każdej godziny. Śpiąc 7 godzin dziennie możemy zatem zrzucić aż 490 kalorii. Nie ma się zatem co przejmować i można śmiało pozwolić sobie na obfite śniadanie. 

Rzeczy, które pomagają zrzucić zbędne kalorie
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów