Te błędy podczas brania prysznica zdarzają się często. Mogą sprawić, że czujemy się nieświeżo przez resztę dnia

Katarzyna Leszczyńska 27.12.2017
Błędy, które popełniamy podczas prysznica
Fotografia: pixabay.com

Wielu z nas je popełnia.

Wielu ludzi bierze prysznic rano, żeby później czuć się świeżo przez cały dzień. Okazuje się jednak, że nawet częsty prysznic nie musi chronić nas przed poczuciem nieświeżości. Wszystko dlatego, że popełniamy częste błędy podczas kąpieli, które później sprawiają, że nasza skóra jest podrażniona lub może nas swędzieć, przez co nie czujemy się komfortowo przez resztę dnia. Portal Bustle.com przygotował listę tego typu pomyłek.

Za dużo mydła

Okazuje się, że mydło może niekorzystnie wpływać na naszą skórę. Środki czyszczące potrzebne są przede wszystkim w miejscach, gdzie najbardziej się pocimy, z których później wydziela się brzydki zapach. Na pozostałych częściach ciała lepiej ograniczyć ich używanie. Mydło wysusza bardzo naszą skórę, co może prowadzić nawet do egzemy.

Używanie tępej maszynki do golenia

Podczas golenia nóg oraz twarzy bardzo łatwo jest o podrażnienia. Żeby ich uniknąć należy z całą pewnością korzystać z pianki do golenia oraz odpowiedniego preparatu po depilacji. Jednak dużą rolę odgrywa tu maszynka. Tępe ostrza powodują tarcie na skórze, co może prowadzić do jej podrażnienia i wyprysków. Warto zwrócić też uwagę na moment golenia. Najlepiej robić to pod koniec prysznica, gdy włosy są miękkie.

Używanie starej gąbki

Wielu ludzi korzysta z gąbek lub innych tego typu myjek do czyszczenia ciała. A w nich, podobnie jak w ręcznikach, gromadzi się dużo bakterii. Tego typu myjki należy wymieniać maksymalnie co trzy miesiące. Inaczej wszystkie zarazki przejdą na naszą skórę.

Za gorąca woda

Gorący prysznic może być przyjemny dla naszych mięśni, jednak skóra tego nie lubi. Może nas poparzyć, podnieść temperaturę ciała, przez co od razu po prysznicu zaczynamy się pocić, a przede wszystkim wysuszać naszą skórę. Najlepszy prysznic to taki, który ma podobną temperaturę do naszego ciała.

Za zimna woda

I tak źle i tak niedobrze. Zimny prysznic nie będzie korzystny, ponieważ nie zrelaksuje naszego ciała. Choć mówi się, że pobudza, po nim będziemy odczuwać większe zmęczenie. Nasze mięśnie również nie będą miały możliwości do zregenerowania się i będą obolałe, a my będziemy mieć mało energii.

Za dużo mydła może źle wpływać na skórę

Zbyt długi prysznic

Wielu z nas lubi pomoczyć się w ciepłej wodzie lub odprężyć w wannie podczas kąpieli. Im dłużej jednak moczymy nasze ciało, tym bardziej jest ono później wysuszone. Optymalny czas na kąpiel to 5-10 minut.

Produkty do włosów spływają na ciało

Produkty dla dorosłych do włosów zazwyczaj są na tyle silne, że w połączeniu z ciałem mogą je podrażniać. Dlatego też podczas ich mycia należy uważać, żeby nie spłynęły na naszą skórę. Najlepiej maksymalnie odchylić głowę do przodu lub do tyłu.

Niedokładne spłukanie ciała

Podobnie jak w przypadku mycia włosów, również mydło z ciała musi być dokładnie spłukane. Inaczej w miejscach, gdzie są pozostałości środków czyszczących, mogą stworzyć się suche plamy. Nie dość, że nie będą przyjemne, to jeszcze nie będą ładnie wyglądać.

Tarcie suchej skóry ręcznikiem

Gdy widzimy, że nasza skóra jest przesuszona, po kąpieli należy delikatnie wyklepać ją ręcznikiem. Tarcie jej szorstkim materiałem sprawi, że będzie jeszcze bardziej sucha i podrażniona niż przed prysznicem.

Zbyt długie oczekiwanie na nawilżenie

Balsam powinniśmy nakładać na ciało niedługo po osuszeniu skóry. Gdy zbyt długo czekamy, będzie ona szorstka i pozostawi uczucie nieświeżości. Dlatego też warto nawilżać ją jak najszybciej po kąpieli. Zwłaszcza, że wtedy też lepiej się wchłonie.

Błędy, które popełniamy podczas prysznica
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów