Tancerki plus size też mogą wymiatać na parkiecie. Ten film wyświetlono 5 milionów razy w ciągu jednego dnia

Katarzyna Mordalska 12.01.2017
tancerki
Fotografia: www.youtube.com The Scene

Krągłe mistrzynie tańca w mistrzowski sposób walczą ze stereotypami w branży.

Arika Armstrong wystąpiła w dwóch teledyskach Beyoncé do utworów „Green light” i „Get me bodied”, a mimo to nigdy nie udało jej się znaleźć agencji, która zechciałaby reprezentować jej interesy. Tancerka czuje się dyskryminowana ze względu na swoją tuszę. Profesjonalnie tańcem zajmuje się od wielu lat i nie wyobraża sobie, by miało go zabraknąć w jej życiu. Tym trudniej jest jej pogodzić się z faktem, że nie może realizować się zawodowo w takim stopniu, w jakim by chciała.

Odpowiedzialnością za ten stan rzeczy obarcza krzywdzące stereotypy, które są podobne do tych funkcjonujących w branży modellingu. O ile na tym drugim polu sporo zmieniło się na przestrzeni lat i przed obiektywem oraz na wybiegach znalazło się miejsce dla modelek plus size, o tyle w branży muzycznej ciągle jest to rzadko praktykowane.

Kiedy ludzie myślą o ciele stereotypowej tancerki, myślą o bardzo szczupłych, wysokich dziewczynach z długimi nogami i smukłymi ramionami. Dorastając w środowisku tancerzy, czułam się jakby moje ciało było wybrakowane. Nie mogłam dopasować stroju, bo mój brzuch zawsze różnił się od wszystkich innych – mówi tancerka Arika Armstrong.

facebook
Fotografia: www.facebook.com/PrettyBigMovementLLC

Przebój Internetu

Chcąc walczyć z krzywdzącymi stereotypami, mieszkanka Nowego Jorku postanowiła stworzyć inicjatywę "Pretty Big Movement". Grupa istnieje od 2015 roku i zrzesza tancerki, których rozmiar i waga odbiegają od „standardów” funkcjonujących w branży muzycznej. W ramach działalności ruchu, Arika Armstrong nakręciła wideo, które w błyskawicznym tempie stało się hitem sieci.

W ciągu godziny od udostępnienia miało już 5 milionów wyświetleń. Obecnie jest ich już ponad 11 milionów. To stan na 12 stycznia br. na godz. 12:00, a filmik został umieszczony w sieci 10 stycznia br. o godz. 3:04. Wynik idzie zatem na rekord. Video jest dostępne na Facebooku portalu The Scene oraz na jego oficjalnym kanale Youtube.com. Do tej pory post został udostępniony blisko 158 tysięcy razy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów