Takiej kolekcji nie ma nawet Czesław Lang. Na sprzedaż idzie kawał kolarskiej historii

Mateusz Patyk 20.01.2017
Rowerowa katedra
Fotografia: ebay.eu/2ka55lz

Taka okazja może się już nie powtórzyć. Za równowartość dobrego samochodu do kupienia jest kilka tuzinów zabytkowych rowerów.

Michał Kwiatkowski i Rafał Majka prawdopodobnie już sprawdzali tę ofertę. Trudno, by taka kolekcja uszła uwadze szanującemu się fanowi kolarstwa (a nawet przygodnemu cykliście). Jak podaje strona WeLoveCycling.com, niemiecki użytkownik serwisu eBay o nicku Speichengesicht2012, zaproponował chętnym coś nieprawdopodobnego. Za równowartość 35 tysięcy dolarów (około 143,6 tysięcy PLN), chce sprzedać swoje prywatne zbiory.

A w nich - 60 stalowych rowerów (tak jest, nie aluminiowe ani karbonowe) oraz 15 ram. Według opisu  aukcji, głównym celem sprzedającego jest zachowanie i pielęgnowanie kolarskiego dziedzictwa. W skład kolekcji wchodzą takie słynne marki jak: Colnago, Pinarello, Bianchi, Carrera, Peugeot, Jan Jansen, Raleigh, Alan, Koga Miyata, Motobecane i wiele innych.

Katedra cyklistów

Przypominające komnatę pomieszczenie, wypełnione od podłogi po sufit rowerami różnej maści i pochodzenia, znajduje się w zachodnich Niemczech w miejscowości Blieskastel. To właśnie tam można obejrzeć wyjątkowo rzadkie okazy w niecodziennej scenerii. Teraz całe wyposażenie tego miejsca może znaleźć nowego właściciela, zamykając rozdział w trzydziestoletnim okresie polowania na najpiękniejsze modele.

Jest jednak pewien haczyk. O ile cena może wydawać się okazyjna, to sprzedający nie odpowiada za transport ani nie pokrywa kosztów przesyłki. Na osłodę, jest skłonny wspomóc radą i wsparciem w organizacji dostawy pod wskazany adres i to na całym świecie. Wkrótce ma też udostępnić więcej zdjęć i i specyfikacji technicznych poszczególnych egzemplarzy na stronie eBay.

Rowerowa katedra
Fotografia: ebay.eu/2ka55lz
Rowerowa katedra
Fotografia: ebay.eu/2ka55lz
Rowerowa katedra
Fotografia: ebay.eu/2ka55lz
Rowerowa katedra
Fotografia: ebay.eu/2ka55lz
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów