Takie zjawisko nie zdarza się często! Niezwykłe zdjęcie zorzy polarnej nad Polską

Magdalena Barszczak 11.10.2018
zorza polarna nad Polską
Fotografia: Facebook.com/go.podlasie/Szczepan Skibicki

Zjawiskowy spektakl na niebie uchwycony został przez fotografa z Podlasia. Co za widok!

Zorza polarna to zawsze niezapomniany widok. Zjawisko, które ostatnio obserwowaliśmy nad Polską, szczególnie dobrze widoczne było w północnej części kraju - na Mazurach i Podlasiu. 

Zjawiskowe zdjęcia zorzy polarnej

7 października zorzę polarną w całej okazałości widzieli mieszkańcy miejscowości Osowicze w województwie podlaskim (ok. 10 km od Białegostoku). Na portalu podroze.onet.pl można przyjrzeć się fotografii z Facebooka Go-Podlasie autorstwa Szczepana Skibickiego.

Niestety spektakl był krótki z powodu napływających chmur z północnego zachodu. Mimo wszystko warunki na chwilę były bardzo dobre z powodu bardzo czystego powietrza, dzięki czemu nawet blisko miasta bo w Osowiczach można było podziwiać to zjawisko - czytamy.

Jak powstaje zorza? To efekt burz magnetycznych, spowodowanych wyrzutami masy Słońca podczas jego rozbłysków. Powstają one, kiedy energia magnetyczna zmienia się w energię termiczną i kinetyczną, a niektóre z nich skutkują wyrzuceniem plazmy w kosmos. Wyrzuty, które dotrą do Ziemi, wywołują zaburzenia magnetosfery i zorze polarne.

Zobacz także: Te zdjęcia wyglądają naprawdę kosmicznie, a zostały zrobione na Śnieżce

To wyjątkowa gratka dla fotografów, który mogą się popisać swoimi umiejętnościami. Zobacz inne zdjęcia zorzy polarnej w Polsce!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lubisz robić zdjęcia? Obejrzyj fotografie Polaka, które zrobiły wrażenie na firmie Apple!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów