Tak wyglądały pierwsze festiwale filmowe w Cannes

Paulina Szestowicka 11.05.2016
Festiwal w Cannes
Fotografia: East News

Cannes to nie tylko święto kina, ale też festiwal fotografii, mody i zabawy zmieszanej z dużą dozą zmysłowości. 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes od 70 lat ściąga na Lazurowe Wybrzeże nie tylko najznamienitsze postacie ze świata filmu, ale też mody, muzyki i fotografii.

Patrząc z jakim rozmachem w ostatnich latach są organizowane festiwale, trudno uwierzyć, że w historii dwukrotnie zdarzyły się sytuacje, kiedy było trzeba wszystko odwołać z powodu braku sponsorów. Natomiast wszystkie festiwale, które udało się przygotować i dopiąć na ostatni guzik, charakteryzują wykwintne bankiety, szalone zabawy do białego rana, zmysłowe sesje zdjęciowe na plaży i niezliczona ilość skandali. 

Cannes jest jednym z najważniejszych, jeżeli nawet nie najważniejszym wydarzeniem filmowym w Europie. Trudno jednak mówić o tym festiwalu nie wspominając o sztabie makijażystów i fryzjerów, którzy dbają o wygląd najbardziej znanych gwiazd, a także o jego drugiej stronie - wakacyjnej. Wiele osób przyjeżdżając na Lazurowe Wybrzeże mówi, że to najlepsze miejsce na wypoczynek, a to, że przy okazji fotoreporterzy robią im zdjęcia… Niejedna znana osobistość by powiedziała, że paparazzi po prostu wykonują swoją pracę. 

Od pierwszych edycji Festiwalu w Cannes gwiazdom towarzyszą tłumy fotoreporterów. Na pewno nie można powiedzieć, że to, co zdarzyło się w Cannes, zostaje w Cannes. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów