Tak wyglądało jedno z najdroższych wesel w historii

Redakcja 14.06.2017
Ślub
Fotografia: www.instagram.com/shaninamshaik/

Zdjęcia z bajecznego ślubu naprawdę robią wrażenie. 

Folarin Alakija jest synem nigeryjskiej bizneswoman Folorunsho Alakiji, która w rankingu Forbes'a znalazła się na 18. miejscu najbogatszych ludzi w Afryce. Swoją żonę Nazanin Jafarian Ghaissarifan, urodzoną w Iranie, poznał studiując w Londynie. 

Ponieważ rodzina pana młodego jest jedną z najbogatszych w Afryce, nikogo nie powinno dziwić, że na zorganizowanie przyjęcia weselnego wydano naprawdę imponującą kwotę. Wesele odbyło się w Pałacu Blenheim w Oxfordshire w Anglii, a jak podaje Harpersbazaar.com, wynajem tego miejsca może kosztować nawet 150 tysięcy funtów, czyli ponad 700 tysięcy złotych. Oczywiście, to nie jedyny koszt, który poniosła rodzina potentatów naftowych. 

Pałac, w którym odbyło się przyjęcie, zachwycał swoją dekoracją. O odpowiedni kwiatowy wystrój sali weselnej zadbał znany florysta Jeff Leatham, który jest głównym dekoratorem hotelu Four Seasons George V w Paryżu. Jest również ulubieńcem gwiazd, takich jak Kylie Minogue, czy Oprah Winfrey, które chętnie korzystają z jego usług. Nic więc dziwnego, że rodzina pana młodego również stała się jego klientami. 

Pałac zdobiło milion białych kwiatów
Fotografia: www.instagram.com/jeffleatham/

Pałac zdobiło milion białych kwiatów

Jak w bajce

Wszystko wskazuje na to, zatrudnienie znanego florysty było dobrą decyzję. Pałac Blenheim zdobiło milion białych róż i storczyków, które sprawiły, że młoda para, jak i goście, mogli poczuć się jak w bajce. Ich koszt? Jak podaje Harpersbazaar.com, to co najmniej 200 tysięcy funtów, czyli około 950 tysięcy złotych.

Do tego doliczyć należy wyposażenie sali w marmurową podłogę ze złotymi inicjałami, menu, 12-piętrowy tort, stroje państwa młodych, a także występ Robina Thicke'a, za który można zapłacić nawet ponad 700 tysięcy złotych. Zwieńczeniem przyjęcia był pokaz sztucznych ogni, na który zapewne wydano równie imponującą kwotę. Szacuje się, że na zorganizowanie bajkowego ślubu i wesela wydano ponad 6 milionów dolarów, czyli...22 milionów złotych. 

2
Fotografia: www.instagram.com/thebridalcircle_sadeawe/
Folarin Atakija i Nazanin Jafarian Ghaissarifar
Fotografia: www.instagram.com/becka_indigo/

Folarin Atakija i Nazanin Jafarian Ghaissarifar

Weselne menu
Fotografia: www.instagram.com/p/BVK5OO-DiZ0/

Weselne menu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów