Z Warszawy do Wrocławia w 37 minut? Pokazano, jak wyglądałaby podróż ultraszybkim pociągiem

Redakcja 08.08.2017
Testy pociągu Hyperloop
Fotografia: East News

Taka wyprawa byłaby czystą przyjemnością. 

Kiedy w czerwcu pojawiły się informacje, że ultraszybki pociąg Hyperloop, być może będzie miał swoją trasę w Polsce, wielu nie kryło radości. Dziś, dzięki ekipie pracującej nad wdrożeniem projektu w życie, możemy zobaczyć, jak mogłaby wyglądać podróż z Warszawy do Wrocławia. 

Hyperloop to bez wątpienia jeden z najbardziej innowacyjnych projektów Elona Muska. Jak podaje portal Noizz.pl, pociąg porusza się w próżniowym tunelu i potrafi rozpędzić się nawet do 1100 km/h. Mimo że prace nad Hyperloopem trwają w kilku krajach, najbardziej zaawansowane są w Stanach Zjednoczonych. 

Dzięki uprzejmości jego twórców możemy zobaczyć, jak może wyglądać przyszłość Hyperloopa. Na Youtube.com pojawił się film, którego twórcy informują, że drugi etap testów kapsuły XP-1 właśnie został zakończony. Zachęcają również do obejrzenia jego efektów. 

Podróż marzeń na wyciągnięcie ręki? 

Jeszcze kilkanaście lat temu pomysł połączenia samolotu i pociągu, jaki proponuje Elon Musk, wydawać mógł się dobrym scenariuszem do filmu science fiction. Dziś już wiemy, że to nasza przyszłość. Mimo że testy odbywają się w Stanach Zjednoczonych, o swojej szybkiej maszynie marzą też Europejczycy i...na marzeniach nie kończą.

Istnieją już plany stworzenia aż dziewięciu tras kolei przyszłości. Jak informuje Noizz.pl, jedna z nich miałaby łączyć Bratysławę, Budapeszt i Wiedeń. W planach jest również polski odcinek, który umożliwiłby pokonanie trasy z Warszawy do Wrocławia w zaledwie...37 minut. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na efekt końcowy. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów