Tak książę William i książę Harry nazywaliby się, gdyby imiona wybierał Karol. Dlaczego Diana się nie zgodziła?

Anna Respondek 24.01.2018
Książę William i książę Harry
Fotografia: Instagram/kensingtonroyal

Miała ku temu dobry powód. 

Wybór imienia dla nowo narodzonego dziecka nigdy nie jest łatwy. Rodzice przez długi czas przed przyjściem pociechy na świat głowią się nad tym, jakie imię będzie odpowiednie i najpiękniejsze. Często dochodzi również do sporów między małżonkami, którzy nie zgadzają się ze swoimi wyborami. Bez względu na to, czy jest się zwykłym szarym obywatelem, czy członkiem rodziny królewskiej, dylematy są wciąż te same. 

Zobacz także: Osoby z tymi imionami są najinteligentniejsze

Jak się okazuje, do takiego "sporu" doszło również między księżną Dianą a księciem Karolem. Wygląda na to, że ojciec Williama i Harry'ego miał zupełnie inny pomysł na to, jak powinni nazywać się jego synowie. Z kontrowersyjnej książki "Diana. Moja historia" można dowiedzieć się, że księżna sama wybrała pierwsze imiona dla dzieci. Karol nalegał, aby nazywali się Albert i Arthur. Na to jednak zdecydowanie nie zgodziła się Diana. 

Księżna uznała, że są to zbyt przestarzałe imiona i pozwoliła Karolowi wybrać drugie imiona dzieci. Dlatego wszystkie imiona Williama brzmią William Albert Philip Louis, a Harry'ego Henry Charles Albert David

Które imiona są ładniejsze? ;) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów