Tajemnica długowieczności królowej Elżbiety II rozwiązana. Jej sposoby na dobre zdrowie są bardzo proste!

Julita Buczek 08.06.2020
królowa elżbieta II
Fotografia: Tolga Akmen/Press Association/East News

Pomimo tego, że królowa Elżbieta ma już swoje lata, dalej panuje nad swoim krajem, a także oddaje się różnego rodzaju rozrywkom. Sprawdźcie, jakie są jej sposoby na zachowanie witalności w tym wieku.

Królowa Elżbieta II to jedna z najdłużej panujących monarchini w Wielkiej Brytanii. Pomimo sędziwego wieku władczyni bardzo chętnie bierze udział w wydarzeniach państwowych, a także oddaje się wielu rozrywkom.

Spaceruje ze swoimi pupilami, a także jeździ konno. Po zachowaniu królowej nie widać, aby ta miała już 94 lata.

W jednej z najnowszych publikacji na temat królowej jeden z ekspertów Stuart Miles postanowił skupić się na sposobach monarchini na długowieczność.

Sposoby Elżbiety II na długowieczność

W jednym z wywiadów dla "Hello!co" brytyjski ekspert ds. starzenia się Stuart Miles postanowił wyjawić sekret długowieczności królowej. Według niego dobry wygląd oraz werwa podyktowane są głównie tym, że królowa żyje według ściśle określonej rutyny.

Sekret dobrego wyglądu królowej sprowadza się do jej dyscypliny w służbie narodowi. Nie jest kimś, kto obsesyjnie podchodzi do każdego szczegółu twarzy, ale jej życie jest rutyną i umiarkowaniem, co pomaga jej radzić sobie z ciężkim obciążeniem i naciskiem związanymi z jej rolą w państwie - powiedział Miles.

Według niego jest jeszcze kilka innych ważnych czynników, które wpływają na formę Elżbiety II.

Oznacza to, że nie je, nie pije i nie żyje nadmiernie pomimo swojego statusu, dzięki czemu wygląda i zachowuje się jak ktoś młodszy. Zawsze bardzo dba o swoje włosy i jest zawsze nienagannie stylizowana – i całkiem sprytnie, nie zmieniła swojego stylu od wielu lat, więc pozostaje niezmienna. Jej włosy i tendencja do noszenia jasnych, ciepłych kolorów, wszystko to dodaje jej energii – a jej makijaż jest delikatny i naturalny. Nigdy też nie straciła poczucia humoru i zdolności do uśmiechania się. Jej uśmiech zawsze rozjaśniał jej twarz i nadal to robi - wyjawił ekspert.

Na zadane przez dziennikarza pytanie, co według niego stanowi sekret nienagannej skóry królowej, ekspert odpowiedział, że jest to prawdopodobnie odpowiednia ochrona przed słońcem.

Królowa ma niesamowitą skórę, a to głównie dlatego, że przez całe życie unikała promieni słonecznych. Podczas zagranicznych podróży zawsze nosiła kapelusz lub parasol, który chronił jej skórę przed działaniem słońca. Nie bierze udziału w corocznych wakacyjnych wojażach, woląc, zamiast tego spędzać lato w Szkocji. Dzięki temu jej skóra jest tak młoda, jak to możliwe - powiedział na zakończenie Stuart.

Co sądzisz o sposobach królowej na długowieczność?

Zobacz także: Książę Karol opowiedział o walce z koronawirusem. Osobiste wyznanie następcy tronu!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów