Ta wioska w Indonezji wygląda jak tęcza. Jeszcze niedawno były tam slumsy

Redakcja 17.05.2017
Kampung Pelangi
Fotografia: www.instagram.com/stevan.traveling/

Władze chcąc przyciągnąć do wioski turystów, wpadły na naprawdę oryginalny pomysł. 

Kampung Pelangi to indonezyjska wioska, która szybko została okrzyknięta "stolicą Instagrama". 

Do wioski w Indonezji przyjeżdżają tłumy turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć chyba najbardziej kolorowe miejsce na świecie. Jak podaje Aplus.com, znajdują się w niej 232 domów, które pokryto kolorową farbą tak, aby przypominały tęczę. 

W ten sposób władze Kampung Palengi chciały przyciągnąć turystów. Ponieważ wcześniej budynki były zaniedbane i wyglądały jak slumsy, władze Indonezji postanowiły zainwestować ponad 22 tysiące dolarów w jego promocję. W ten sposób chciały wzbudzić zainteresowanie turystów, którzy zaciekawieni przyjeżdżaliby do tego niezwykle barwnego miejsca. 

Kampung Pelangi
Fotografia: www.instagram.com/safirmakki/

Kampung Pelangi

Feeria barw

W akcję odnawiania wioski zaangażowali się mieszkańcy, którzy chętnie pokryli domy kolorami tęczy. Efekt zaskoczył nie tylko ich, ale również turystów, którzy dziś chętnie odwiedzają indonezyjską wioskę, robią zdjęcia, a potem dzielą się nimi w mediach społecznościowych. 

Mam nadzieję, że Kampung Pelangi będzie najbardziej kolorowym miastem w Indonezji - powiedział dyrektor szkoły Slamet Widodo, który zainicjował projekt, a jego wypowiedź przytacza Mashable.com. 

Choć życie mieszkańców nie uległo znaczącej poprawie, nie tracą nadziei, że wkrótce to się zmieni. Akcja przyciągnęła inwestorów, którzy być może zainwestują w wioskę i sprawią, że jego mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Co szczególnie cieszy, zauważono znaczy wzrost sprzedaży pamiątek i artykułów spożywczych, a to bez wątpienia ma związek z większą liczbą turystów, którzy odwiedzają to wyjątkowe miejsce.  

Mieszkańcy Kampung Pelangi wzięli przykład przynajmniej z trzech innych miast, w tym słynnego Jodipan, które swego czasu również przeszło podobną metamorfozę. 

1
Fotografia: www.instagram.com/jalidin/
2
Fotografia: www.instagram.com/info2palembang/
3
Fotografia: www.instagram.com/zulhamdwisaputra/
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów