Ta to ma gest! Adele złamała statuetkę Grammy na pół i dała Beyoncé

Mateusz Patyk 13.02.2017
Adele Beyonce Grammy 2017
Fotografia: East News

Z nią przegrać, to jak wygrać. Nawet jeżeli chodzi o najważniejsze muzyczne nagrody na świecie.

Adele nie mogła ukryć zaskoczenia zdobycia Grammy 2017 w kategorii Album roku.

Jak podaje Independent.co.uk, zszokowana piosenkarka w swoim wystąpieniu w trakcie odbierania nagrody nie szczędziła pochwał i słów uznania dla swojej konkurentki, Beyoncé. Według autorki utworu "Hello" to właśnie płyta "Lemonade" bardziej zasługiwała na wyróżnienie.

Nie jestem w stanie zaakceptować tej nagrody. Album "Lemonade" był tak monumentalny i dobrze przemyślany, i piękny, i podnoszący na duchu... Doceniamy to. Wszyscy artyści tutaj cię wielbią. Jesteś naszym światłem - nie mogła wyjść z zachwytu Adele zwracając się bezpośrednio ze sceny do Beyoncé.

Po tej wzruszającej przemowie triumfatorka tegorocznych Grammy spontanicznie... przełamała statuetkę na pół. Fotoreporterzy uchwycili łzy w oczach Beyonce, która była pod niesamowitym wrażeniem wypowiedzi swojej fanki i konkurentki jednocześnie.

Mój album roku to "Lemonade". Część mnie umarła w środku, jako wielbicielka Beyoncé. Nie będę tego ukrywać - powiedziała Adele na konferencji prasowej.

Beyonce Grammy 2017
Fotografia: facebook.com/time/videos/10154435675661491

Do trzech razy sztuka?

Bezkonkurencyjna Adele na gali rozdania Grammy 2017 zdobyła aż pięć statuetek. Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji uhonorowała ją nagrodą m.in. za piosenkę roku, najlepszy popowy album pop i nagranie, czym Adele ustanowiła nowy rekord, będąc pierwszą w historii wokalistką wyróżnioną w tych prestiżowych kategoriach po raz drugi.

Jej bezpośrednia rywalka, Beyoncé, miała aż dziewięć szans na nagrodę. W ostatecznym rozrachunku zdobyła jedynie dwie statuetki. Doceniono jej teledysk do utworu "Formation", a krążek "Lemonade" zyskał miano najlepszego albumu współczesnej muzyki urban.

Zobacz także: Grammy 2017 zostały rozdane. Oto wszyscy zwycięzcy muzycznych Oscarów [pełna lista]

Adele Grammy 2017
Fotografia: East News
Adele Grammy 2017
Fotografia: East News
Beyonce Grammy 2017
Fotografia: East News
Adele Grammy 2017
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów