Ta praca jest spełnieniem ich marzeń. Odwiedzają ciepłe kraje, a za zdjęcia na Instagramie zgarniają fortunę

Mateusz Patyk 05.04.2017
doyoutravel Kenia
Fotografia: Instagram.com/doyoutravel

Oto historia jak ze snu. Są piękni, młodzi i wzbogacają się jeżdżąc po całym świecie.

Nic więc dziwnego, że wybierają kraje, w których dominują wspaniałe widoki, egzotyczna fauna i wysoka temperatura.

Jak informuje nowozelandzki portal Stuff.co.nz, 26-letni Jack Morris i jego 24-letnia dziewczyna Laura Bullen, spotkali się po raz pierwszy w marcu 2016 roku podczas wyprawy na Fidżi. Od tamtej pory są nierozłączną parą, zyskując światową sławę jako blogerzy w ciągłej podróży. Wspólnie zwiedzili już 45 krajów, a liczba ta wciąż wzrasta.

Ich źródłem zarobku są zapierające dech w piersiach i budzące zazdrość fotografie, które umieszczają w mediach społecznościowych, dokumentując tym samym swoje eskapady. Za jedno zdjęcie na Instagramie śledzonym przez dwa miliony obserwujących, para dostaje od 35 do prawie 50 tysięcy złotych. Gdy muszą odpocząć od wyjazdów, regenerują siły w domu na wyspie Bali.

Życie jak w Madrycie

Oficjalna strona dwudziestoparoletnich obieżyświatów nazywa się DoYouTravelPhoto.com. Na blogu dzielą się doświadczeniami z podróży. Można tam przeczytać m.in. o tym, w jaki sposób udało się im osiągnąć swój życiowy cel, którym było poznawanie ciekawych miejsc, zdobywając jednocześnie za to pieniądze. Mężczyzna podzielił się też wskazówkami na temat uwieczniania tak oszałamiających widoków i niepowtarzalnej atmosfery.

Jack wykonuje wszystkie fotografie za pomocą jednego stylu w programie Lightroom, ale migawka aparatu wyzwalana jest przeważnie o stałej porze. Zazwyczaj jest to godzina po wschodzie słońca. Według strony DailyMail.com, wrzucając posty na Instagrama para nie nakłada żadnych filtrów.

Wystarczy chcieć

Blogerzy zaczęli swoją przygodę z dalekimi podróżami dość wcześnie. Urodzony w małej miejscowości niedaleko Manchesteru mężczyzna nie skończył nawet koledżu. W wieku 17 lat podjął pracę jako czyściciel dywanów, a w pierwszą wyprawę ruszył w 2012 roku. 

Pochodząca z miasta Gold Coast na wybrzeżu Australii 24-letnia Bullen pełniła wcześniej funkcję pełnoetatowej asystentki dentystycznej. W wolnych chwilach publikowała w social media zdjęcia ze swoich podróży, szybko zyskując popularność wśród internautów. To ją zachęciło do porzucenia nudnej pracy i spróbowania swoich sił jako blogerka na stałe.

Przykład tej dwójki udowadnia, że podążając za własnymi marzeniami i pasją, można wszystko. ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów