Ta nowa aplikacja randkowa pokazuje bolesną prawdę o męskiej naturze

Martyna Kraus 21.07.2016
Telefon w dłoni
Fotografia: Pixabay

Możemy się sprzeczać, czy to jest naprawdę prawda, ale twórcy aplikacji Kawa pozna Bajgla wyszli właśnie z takiego założenia.

Amerykanie stworzyli randkową aplikację, która może zrewolucjonizować wirtualny świat randkowania. Jej zadaniem jest nic innego jak skomponowanie zestawu idealnego składającego się oczywiście z Kawy i Bajgla.

Do Coffee Meets Bagel (Kawa pozna Bajgla) trzeba zalogować się przez Facebooka. Może nam się wydawać, że to ogromne naruszenie naszej prywatności, ale to właśnie połączenie aplikacji z tym popularnym serwisem społecznościowym, gwarantuje najlepsze dopasowanie kandydatów. W Coffee Meets Bagel niczego nie trzeba ustawiać, nie am też żadnego oglądania potencjalnych kandydatów i przerzucania setek zdjęć osób, którymi ani trochę nie jesteśmy zainteresowani.

Mężczyźni mają mniejsze oczekiwania

Większość pracy wykona za nas inteligenty algorytm, który przeanalizuje nasze facebookowe aktywności, tematy jakie publikujemy na ścianie, zdjęcia, które najczęściej wrzucamy i nasze zainteresowanie lub gusta muzyczne oraz filmowe. Następnie wybierze dla nas zestaw potencjalnych kandydatów – Bajgli, i codziennie w południe będzie nam podsyłał taki właśnie obiadowy zestaw osób, które mają przypaść nam do gustu.

Mężczyźni będą otrzymywać 21 powiadomień, które będą mogli "polubić" lub "przesłać dalej". Kobiety natomiast dostaną informację o tym, o tym którzy mężczyźni je polubili i wtedy zdecydują czy chcą  się z nimi skontaktować czy też nie. Wszystko zatem pozostaje w rekach płci pięknej. Poza tym panie będą otrzymywały swoją dzienną dawkę powiadomień, będzie ich jednak znacznie mniej, bo tylko 5, ale za to będą znacznie lepiej dopasowane. 

Kobiety i mężczyźni bardzo różnie zachowują się jeśli chodzi o randkowanie, co szczególnie widać w randkowych aplikacjach, więc można serwować im inne "dania". Nie ma powodów, dla których mielibyśmy obie płci traktować jednakowo lub skupiać się tylko na jednej z nich. Dla kobiet to niezwykle ważne, aby móc decydować z kim chcą porozmawiać i móc dokonać tego ostatecznego wyboru – mówi Dawoon Kang, współzałożyciel Coffee Meets Bagel. 

Z działania apki i tego jak przedstawił ją jej założyciel, jasno wynika, że mężczyźni stawiają na ilość, nie na jakość. Natomiast kobiety wprost przeciwnie. W dodatku to one zwykle podejmują tę ostateczną decyzję. Z tą aplikacją nie będziemy już szukać drugiej połówki w parku, krążąc pomiędzy graczami Pokemon Go, ale łatwiej będzie trafić w samo sedno. 

Para z telefonem na ulicy Nowego Jorku
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów