Ta niesamowita seria fotograficzna pokazuje, jak wyglądają wszystkie twarze lisa

Paulina Szestowicka 21.07.2016
Zdjęcia lisów
Fotografia: www.facebook.com/RoeselienRaimond

Te urocze zwierzęta tak jak ludzie, mają różne charaktery, a także miewają gorsze i lepsze nastroje. 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zwierzęta różnią się między sobą tak jak ludzie. Mają nie tylko inne charaktery, ale też miewają swoje humory. Warto podkreślić, że to cecha nie tylko zwierząt domowych, ale także tych, które żyją na łonie natury. 

Ciekawą serię fotograficzną sobiła Roeselien Raimond, która na swoich zdjęciach pokazała przeróżne osobowości lisów. Artystka na co dzień mieszka w najbardziej zaludnionym obszarze Holandii, gdzie znalezienie odrobiny natury jest naprawdę dużym wyzwaniem. Przez wiele lat pracowała jako terapeutka, później projektowała strony internetowe, aż w końcu porzuciła takie życie i zajęła się na pełen etat fotografią. Wybrała ścieżkę, w której najważniejszą rolę odgrywa natura i na pewno tego nie żałuje.Fotografowała wszystko, co ją otaczało - od kwiatów, przez ptaki, po owady.

Przełomem w jej karierze okazało się zdjęcie lisa, na którym było widać, że nie ma on tego dnia nastoju - był smutny. Wtedy też zobaczyła, że na każdego osobnika może spojrzeć przez pryzmat jego emocji. W taki sposób udało się jej stworzyć jedyny w swoim rodzaju projekt, który pokazuje lisy jakich dotychczas nie widzieliśmy. 

Zobacz portrety listów autorstwa Roeselien Raimond

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów