Ta historia przywraca wiarę w ludzi. Przypadkowy przechodzeń zmienił życie staruszka

Redakcja 13.09.2016
Sanches
Fotografia: Joel Cervantes Macias/ Facebook.com

Stosunkowo mały wysiłek przyniósł ogromny efekt. Oby takie sytuacje zdarzały się częściej.

Siła zdjęcia wykonanego telefonem i wrzuconego do sieci może być rażąca. Dowodem jest przypadek 89-letniego Fedencio Sancheza z Chicago. Mężczyzna sprzedawał lody na patyku. Jego widok - zgarbionego, delikatnego i smutnego wzruszył Joela Cervantesa Maciasa, który tak po prostu szedł ulicą. Aby poprawić staruszkowi humor kupił od niego lody i wręczył mu 50 dolarów. Potem udostępnił jego zdjęcie na Facebooku, co wywołało falę komentarzy i pozytywnych reakcji internautów.

To zdjęcie pokazuje tak wiele - ubóstwo, zmartwienie, dumę. Mówi więcej niż jakiekolwiek tekst pisany – powiedział Joel Cervantes Macias w rozmowie z mediami.

Fedencio Sanchez i jego żona stracili niedawno jedyną córkę. Małżeństwo aby się utrzymać, razem sprzedawało lody. Niestety pani Sanchez zachorowała, co było jednym z argumentów, przez które Joel Macias postanowił im pomóc. Rozpoczął akcję na GoFundMe.com, a suma, którą zebrał przerosła jego najśmielsze oczekiwania. W dwa dni udało mu się zebrać prawie 700 tysięcy złotych, mimo że zbiórka zakładała nieco ponad 11 tysiące. Oczywiście znaleźli się ludzie, którzy zaczęli wątpić, czy Joel Cervantes Macias odda pieniądze staruszkowi.

W odpowiedzi rozpoczął na Facebooku transmisję na żywo, w której pokazał szczęśliwego Fedencio Sancheza podczas rozmowy z dziennikarzami, którzy zaciekawieni jego losem przyjechali zrobić o nim reportaż. Właściciel firmy, której lody dystrybuował pan Sanchez powiedział, że staruszek wraz z żoną pracują u niego już od 20 lat, w każde lato. Pochwalił go za to, że zawsze bardzo ciężko pracuje.

Miejmy nadzieję, że dzięki hojnym internautom nie będzie już musiał pchać ciężkiego wózka i odejdzie na zasłużoną emeryturę. 

Sanches
Fotografia: screen z GoFundMe
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów