Ta historia niejednemu Polakowi nie zmieści się w głowie. Zakonnice wzięły ślub

Redakcja 29.09.2016
Ślub zakonnic
Fotografia: Pixabay.com

Byłe Franciszkanki nie porzuciły wiary, ale wybrały miłość. W Polsce to wciąż nie jest możliwe.

Ślub dwóch kobiet w 21. wieku nie powinien już nikogo dziwić. Ale historia Frederici i Isabel jest wyjątkowa. Kobiety, kiedy się w sobie zakochały, były zakonnicami franciszkańskimi. Siostry poznały się podczas pracy charytatywnej w ośrodku uzależnień od narkotyków.

Uczucie było na tyle silne, że zdecydowały się zerwać śluby złożone Bogu i pobrać się w urzędzie stanu cywilnego we włoskim Pinerolo. Kobiety nie porzuciły jednak wiary. Wciąż kochają Boga, jednak boli je fakt, że duża część społeczności kościelnej skrytykowała ich decyzję. Na szczęście wiele sióstr wykazało się ogromnym zrozumieniem i zaakceptowały decyzję zakonnic.

Bóg chce szczęścia ludzi, aby żyli w miłości – powiedziała Isabel w rozmowie z dziennikiem "La Stampa".

"The Guardian" porównuje tę historię do przypadku byłego już księdza Krzysztofa Charamsy, który dokonał aktu apostazji po tym, jak publicznie wyznał, że jest homoseksualistą i kocha mężczyznę. Wtedy spadła na niego ogromna fala krytyki. Frederica i Isabel miały więcej szczęścia, być może dlatego, że Włosi są narodem tolerancyjnym. Małżeństwa jednopłciowe są tam legalne od początku 2016 roku. 

Nawołujemy nasz Kościół, aby był otwarty na ludzi, którzy się kochają – dodała Frederica.

Kobiety pobrały się w tajemnicy. Postarały się, aby nie zwracać na siebie uwagi, ubrane w skromne stroje, bez gości. Ślubu udzielił im szef partii Ruch Pięciu Gwiazd, Luca Salvai. Małżonki wierzą, że Bóg nie potępiłby ich związku. Jak podaje "The Guardian" ten przypadek nie jest odosobniony. Małżeństwa byłych zakonnic zdarzały się już wcześniej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów