Ta Biedronka to najpiękniejszy sklep w Polsce. Zabytkowe wnętrze robi wrażenie

Paulina Szestowicka 21.04.2017
Biedronka w Krakowie w Pałacu Spiskim
Fotografia: East News

Antyczne meble, odrestaurowana posadzka i nastrojowe oświetlenie sprawiły, że to miejsce zupełnie nie przypomina typowego dyskontu.

Biedronka w Krakowie wygląda jak stylowe delikatesy. 

Nowy sklep Biedronki otwarto w Pałacu Spiskim przy Rynku Głównym w Krakowie. Dawnej w tym miejscu przez 30 lat funkcjonowały Delikatesy. Budynek jest historyczny (jego historia sięga 15. wieku), a szyld przygotowano zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Wnętrze sklepu przypomina te, które można oglądać na archiwalnych fotografiach. Co ważne, pracownicy noszą stroje odpowiadające klimatowi miejsca. Co ciekawe, każdy kto przyjdzie do tej Biedronki, będzie mógł poznać historię Pałacu Spiskiego oraz kupić pamiątki. 

W omawianej placówce, na sali sprzedaży o powierzchni nieco ponad 250 mkw., znaleźć można artykuły dedykowane zarówno mieszkańcom Krakowa, jak i turystom. Dla tych drugich przygotowano m.in. produkty bistro, takie jak kanapki, hot-dogi, kurczaki z rożna, kawę i ciasta, a także pamiątki z Krakowa - magnesy, breloki, koszulki, czy kubki - podają Wiadomoscihandlowe.pl. 

Biedronka sukcesywnie realizuje politykę wchodzenia do centrów miast i prestiżowych lokalizacji. Sklepy zlokalizowane w takich miejscach mają mniejszą powierzchnię niż typowe dyskonty. Tak jest nie tylko w Krakowie, ale też w Toruniu przy ul. Szerokiej, Zielonej Górze przy ul. Stary Rynek i w Warszawie przy ul. Nowy Świat. 

Zobacz wnętrza Biedronki w Pałacu Spiskim

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów