Szukał części do zabytkowego mercedesa. Na jednym z portali zobaczył, że ktoś chce sprzedać jego samochód

Redakcja 10.03.2017
Skradziony mercedes
Fotografia: tarnow.policja.gov.pl/

Samochód był oferowany do sprzedaży na portalach ogłoszeniowych w Polsce i poza granicami kraju. 

Mężczyzna szukał w internecie części do swojego zabytkowego samochodu. Nie mógł uwierzyć, gdy natrafił na ogłoszenie do sprzedaży, w którym oferowano jego mercedesa z 1958 roku. 

Mieszkaniec Tarnowa przeżył prawdziwy szok, gdy w sieci natknął się na ogłoszenie, w którym nieznana mu osoba oferuje kupno należącego do niego samochodu. Na ogłoszenie trafił przez przypadek, szukając części do mercedesa, który jak sądził, znajdował się w jego garażu. 

Jakież było jego zdziwienie, gdy zobaczył na jednym z portali swój samochód oferowany do sprzedaży w całości. Gdy sprawdził garaż, w którym ostatnio zaparkował swojego mercedesa, stwierdził, że owszem jest on zamknięty, ale zostały założone nowe kłódki. Po otwarciu garażu okazało się, że w środku nie było samochodu - czytamy na stronie komendy miejskiej policji w Tarnowie. 

Skradziony mercedes to model Ponton z 1958 roku, a jego wartość przekracza 40 tysięcy złotych. Właściciel samochodu od razu zgłosił sprawę na policji, która rozpoczęła śledztwo. 

Skradziony "Ponton" pochodzi z 1958 roku
Fotografia: tarnow.policja.gov.pl/

Skradziony "Ponton" pochodzi z 1958 roku 

Nie pierwszy raz 

Zabytkowy samochód udało się odnaleźć dość szybko i niedaleko, bo tuż pod Tarnowem. Okazało się, że jego nowy właściciel kupił go nie wiedząc, że został wcześniej skradziony. Mężczyzna wskazał miejsce gdzie i z kim podpisywał umowę. Winny kradzieży okazał się być mieszkaniec Tarnowa, który na co dzień zajmuje się zbieraniem złomu. 

Tarnowianin zbierający złom stalowy włamał się do jednego (według niego) nieużytkowanego garażu i skradł z niego Mercedesa. Samochodem pomocy drogowej przetransportował go na teren swojej posesji, a garaż zamknął zakładając swoje kłódki. Pojazd stojący na posesji zobaczył miłośnik starych samochodów i odkupił, a następnie wystawił do dalszej sprzedaży - czytamy na Tarnow.policja.gov.pl. 

Mężczyźnie, który postanowił przywłaszczyć sobie samochód grozi kilka lat pozbawienia wolności. Aktualnie przebyła w zakładzie karnym bo, jak się okazało, to nie pierwsze jego przestępstwo. 

Mercedes wart jest ponad 40 tysięcy złotych
Fotografia: tarnow.policja.gov.pl/

Mercedes wart jest ponad 40 tysięcy złotych 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów