Sztuka internetowa Julii Borzuckiej zmusza do refleksji, ale też bawi

Redakcja 15.09.2016
Julia Borzucka
Fotografia: Julia Borzucka

Dawid w kolorowych szortach, ogromny rekin w Central Parku, kobieta nakryta morską kołdrą. Tak wygląda świat Julii Borzuckiej.

Julię Borzucką od zawsze interesowały sztuki wizualne. Studiuje kulturoznawstwo na warszawskim SWPS-ie. Wcześniej trochę rysowała, a z czasem zaczęła robić kolaże analogowe. Artystka tworzy rysunki, które umieszcza na zdjęciach znalezionych w Internecie. Do pracy potrzebny jest jej głównie tablet. Jej dzieła można nazwać grafikami, kolażami - wedle uznania, ponieważ nie mają sztywnego nazewnictwa.

Jej konto na Instagramie @Borzucka obserwuje ponad dwa tysiące osób. Artystka traktuje swoją twórczość jako hobby, chociaż jej prace można kupić w sieci. Do tej pory publikowane były w "KMAG-u", a ostatnio pojawiły się na portalu Boredpanda.com. Jak stwierdza w rozmowie z Zetchilli.pl, to, co robi, czasem ma mieć przesłanie, ale z reguły to czysta zabawa.

Moim głównym założeniem jest wywołać uśmiech na twarzy odbiorcy i pokazać swój dystans do otaczającego nas świata. Dlatego postaci są z reguły nieproporcjonalne w stosunku do reszty – powiedziała.

Grafiki Julii Borzuckiej na pewno spodobają się fanom komiksu, karykatur i po prostu miłośnikom sztuki internetowej. Niektóre zmuszają do myślenia, inne bawią, pozostałe zachwycają pomysłowością. W twórczości artystki każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie - bardzo możliwe, że nawet ilustracje przedstawiające to, co trudno opisać nawet wieloma słowami.

Zobacz prace Julii Borzuckiej

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów